reklama
reklama

Pięć tysięcy osób nie rozliczyło się z fiskusem

Opublikowano: 25 kwiecień 2013, 08:57 Kategoria Aktualności
urząd skarbowy
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

We wtorek upływa termin złożenia zeznania rocznego PIT. Urząd Skarbowy w Garwolinie wzorem lat poprzednich wydłużył godziny pracy. 29 i 30 kwietnia Sala Obsługi Podatnika będzie czynna do godz. 18.

Dotychczas do garwolińskiego US wpłynęło ok. 30 tys. zeznań PIT 37, w tym ponad 6 tys. przesłanych drogą elektroniczną. Około 5 tys. podatników naszego powiatu nie złożyło jeszcze zeznania. Z doświadczeń pracowników urzędu wynika, że najprostszym, najbardziej przyjaznym sposobem złożenia zeznania PIT jest przesłanie zeznania za pośrednictwem Internetu korzystając ze strony www.e-deklaracje.gov.pl. Żeby wysłać zeznanie elektronicznie nie trzeba mieć podpisu elektronicznego.

Elektroniczny PIT coraz bardziej popularny

reklama


Wysłanie zeznania drogą elektroniczną jest łatwe, wygodne i pozwala na uniknięcie wielu błędów. Świadczy o tym fakt, iż dotychczas za 2012 rok drogą elektroniczną wpłynęło ponad 6 tys. zeznań PIT-37. Jest to dwukrotnie wyższa liczba deklaracji w porównaniu z rokiem poprzednim za ten sam okres. Zeznanie można również wysłać przez pocztę. Za datę złożenia uważa się wówczas datę stempla pocztowego

Dla spóźnialskich

Dla podatników chcących złożyć zeznanie osobiście, Urząd Skarbowy w Garwolinie wzorem lat poprzednich wydłużył godziny pracy. 29 i 30 kwietnia (poniedziałek i wtorek) Sala Obsługi Podatnika będzie czynna do godziny 18.

Jeżeli z zeznania wynika kwota do zapłaty, należy ją wpłacić również do dnia 30 kwietnia.

Można wpłacić przelewem na konto. Numery rachunków zostały podane na stronie internetowej garwolińskiego Urzędu Skarbowego. Można wpłacać również w kasie urzędu.

Precyzja NIP i PESEL

Przy wypełnianiu zeznania w formie papierowej pamiętajmy o podaniu właściwego numeru NIP bądź PESEL. Często zdarza się, ze jest podawany numer pracodawcy albo przestawiane są cyfry. Dużo zeznań jest niepodpisanych lub nie zawiera innych koniecznych informacji (np. danych dzieci bądź załączników). Błędy te wymagają niestety przybycia do urzędu i ich poprawienia. W przypadku złożenia deklaracji w formie elektronicznej błędy są sprawdzane automatycznie przed wysłaniem zeznania.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama