reklama

Miłosz - tożsamość, język, rodzina

Opublikowano: 28 maj 2011, 11:11 Kategoria Aktualności
festynwola rębkowskagimnazjum
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Podsumowanie rocznej pracy uczniów, prezentacja projektów. Wyróżnienia dla najlepszych i gratulacje dla rodziców. Wiersz, taniec, piosenka, teatr, a to wszystko z Miłoszem w tle. Taki był wczorajszy festyn integracyjny w Woli Rębkowskiej.

Coroczne spotkania nauczycieli, uczniów i rodziców na stałe wpisały się w program szkolnych wydarzeń Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej. ? To nasza szkolna tradycja. Naczelne hasło festynów to ?Szczęśliwa Rodzina?. To nasze święto rodziny, po to, żeby rodzice poczuli się dobrze, żeby byli dumni ze swoich dzieci. Bardzo zależy nam na takiej współpracy i każdy moment staramy się wykorzystać, aby rodzice także poczuli się współgospodarzami szkoły. Dla nas obecność rodziców jest wielką wartością, a ich wsparcie bardzo sobie cenimy ? mówiła Irena Skwarek, dyrektor szkoły.

Każdego roku takim spotkaniom towarzyszy inny wiodący temat. Mamy teraz rok Czesława Miłosza, dlatego między innymi to jego osoba i twórczość były wczoraj motywem przewodnim. - Nasze dzisiejsze spotkanie to z jednej strony udział w ogólnopolskim programie ?Miłosz odNowa?, ale to przede wszystkim hołd poecie. Miłosz na lekcjach, na spotkaniach szkolnych jest od 30 lat, a dzisiejsza lekcja jest taka wyjątkowa lekcja i mam nadzieję, że zostanie w pamięci wszystkich uczestników, nie tylko uczniów, ale może także rodziców, którzy będą zmotywowani, zainteresowani tym, co dzisiaj zobaczyli i sięgną po tomik poezji ? tłumaczyła dyrektor gimnazjum.

reklama


Była recytacja wierszy, wystawa prac plastycznych, pokazy gimnastyki akrobatycznej. Nie mogło także zabraknąć piosenki dla wszystkich mam, z racji ich święta. Publiczność obejrzała fragment nagradzanego wielokrotnie spektaklu ?Bal w operze?, a wszyscy, którzy chcieli mogli napisać swoje refleksje na temat wiersza Czesława Miłosza. - W tym roku to, co zobaczyliśmy to efekt pracy metodą projektu, który obowiązuje jako element egzaminu. Dzieci mogły się wykazać, przygotowując różne części dzisiejszego programu ? mówiła Irena Skwarek.

W spotkaniu oprócz rodziców, wzięli także udział przedstawiciele władz gminnych na czele z Jerzym Szewczykiem, przewodniczącym Rady Gminy Garwolin.

JuDy


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama