Strażackie zawody z poślizgiem

Opublikowano: 25 lipiec 2011, 10:26 Kategoria Aktualności
strażzawodyOSPGoraSabak

Wczoraj w Górznie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Pogoda pokrzyżowała nieco plany organizatorom i ze względu na bezpieczeństwo strażaków odwołano sztafetę na torze z przeszkodami. Mokra murawa była dodatkowym utrudnieniem dla strażaków w ćwiczeniach bojowych, dlatego widownia mogła zobaczyć wiele efektownych strażackich "poślizgów".

- To sprawdzian naszej gotowości i doskonalenie umiejętności przy działaniach pożarniczych, dlatego cieszę się, że te zawody obywają się regularnie ? mówił podczas rozpoczęcia zawodów Stefan Gora, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz wicestarosta garwoliński.

Zmaganiom strażaków przyglądali się także starosta Marek Chciałowski, wójt gminy Górzno Waldemar Sabak oraz przewodniczący gminnej rady Krzysztof Skwarek.

W zawodach wzięło udział 18 drużyn z 8 Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Górzno ? OSP Górzno, OSP Samorządki, OSP Łąki, OSP Unin, OSP Chęciny, OSP Goździk, OSP Wólka Ostrożeńska, OSP Kobyla Wola. Do rywalizacji stanęło 8 drużyn seniorów i 10 drużyn młodzieżowych ? w tym 4 grupy dziewcząt. Liczył się czas wykonania zadania i precyzja. Każdy błąd kosztował kilka punktów karnych. A komisja zawodów, w której zasiadali Marcin Gawinek i Karol Marcinkowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, bacznie przyglądała się zmaganiom zawodników.

W zawodach najlepiej poradziła sobie Ochotnicza Straż Pożarna z Chęcin. Strażacy stawali na podium we wszystkich trzech kategoriach. Wśród seniorów najlepsi okazali się strażacy z Samorządek. Drugie miejsce zajęły Chęciny, a trzecie ? Goździk. W klasyfikacji dużych młodzieżowych chłopców na pierwszym miejscy uplasowały się Łąki, na drugim ? Chęciny, a ostatnie miejsce na podium przypadło Wólce Ostrożeńskiej. W rywalizacji płci pięknej pierwsze miejsce wywalczyły sobie dziewczęta z Chęcin. Srebrny medal przypadł Samorządkom, a brązowy powędrował do Łąk. Poza podium zostały dziewczyny z OSP Górzno, które także dzielnie walczyły o każdą sekundę.

Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody pieniężne i rzeczowe. 1000 zł za zajęcie I miejsca, 800 zł za II miejsce oraz 600 zł za III miejsce ufundował wójt gminy. Młodzieżowe drużyny otrzymały koszulki ufundowane przez przewodniczący Rady Gminy Krzysztofa Skwarka. Do wszystkich jednostek trafiły także specjalne buty wodery.