Motoserce ? udało się zebrać 25 litrów krwi

Opublikowano: 02 maj 2016, 08:45 Kategoria Aktualności
motoserceTur Garwolin

8. Garwoliński Rajd Motocyklowy i Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa ?Motoserce 2016. Motocykliści dzieciom? ? tradycyjnie maj w Garwolinie rozpoczął się od motocyklowego święta. Z trasą rajdu najlepiej poradzili sobie Paweł Władziński i Michał Podgórski. Krew oddało 55 osób.

Impreza organizowana przez Weteran Klub Tur Garwolin i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, pod patronatem władz samorządowych, odbyła się po raz ósmy. Do Garwolina przyjechało ponad 200 motocyklistów z najbliższej okolicy ? między innymi Żelechowa, Dęblina, Otwocka, Mińska Mazowieckiego i Warszawy.

Jedni wzięli udział w rajdzie drogami powiatu garwolińskiego, inni podzielili się tym, co najlepsze ? własną krwią. W akcji krwiodawstwa wzięło udział 55 osób, które w sumie oddały prawie 25 litrów krwi. To o 4 litry więcej niż w roku ubiegłym.

Stałym punktem imprezy są cieszące się popularnością konkursy ? nie tylko dla motocyklistów.

Z trasą rajdu w kategorii motorowerów najlepiej poradził sobie Michał Podgórski, drugie miejsce zajął Dominik Soszka, a trzecie ? Łukasz Ożarek. Wśród motocyklistów zwyciężył Paweł Władziński. Na drugim miejscu podium uplasował się Dariusz Ostolski, na brązowy medal wywalczył Bartek Piłat. Zwycięzcy otrzymali puchary, nagrody rzeczowe i finansowe ufundowane przez sponsorów.