Prawie trzy miliony złotych przeznaczy gmina Maciejowice na tegoroczne inwestycje. Największym zadaniem jest II etap budowy wodociągu w północnej części gminy.

Tegoroczny plan finansowy radni przyjęli jednogłośnie. Dochody ustalono na 28,644 mln zł, a wydatki na 29,644 mln zł. Tegoroczne inwestycje pochłoną 2,8 mln zł.

Największym zadaniem jest budowa wodociągu w północnej części gminy (etap II). To zadanie wieloletnie, które zakończenie przewidziane jest na 2020 rok. W tym roku gmina przeznaczy na tę inwestycję 2 mln zł. Prace będą prowadzone w Podwierzbiu, Ostrowie, Podstolicach, Kraskach Górnych, Budach Podłęskich, Kępie Podwierzbiańskiej i części Podłęża.

Przy nowo wybudowanym przedszkolu w Maciejowicach powstanie plac zabaw z siłownią zewnętrzną. Koszt tego zadania to ponad 360 tys. zł, z czego połowę gminę pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W budżecie zapisano także przebudowy dróg gminnych w Przewozie, Podwierzbiu i Pogorzelcu (łącznie 225 tys. zł). Z planu wydatków, podobnie jak w latach poprzednich, wydzielono fundusz sołecki, który w tym roku przekroczył 500 tys. zł.

Wójt gminy budżet AD 2018 ocenia jako proinwestycyjny. – Chcemy zakończyć wodociągowanie gminy. Być może nie widać tego rodzaju inwestycji, bo są one zakopane w ziemi, ale są bardzo potrzebne mieszkańcom i niezbędne do prawidłowego funkcjonowania gospodarstw. Warto zaznaczyć, że w 2017 roku wybudowano 333 przyłącza na terenie gminy, w kolejnych latach przybędzie ich przeszło 200 – podkreśla wójt gminy Maciejowice Sylwester Dymiński (na zdjęciu).

Jak dodaje, istnieje potrzeba zwiększenia środków na remonty dróg, budowę nowego urzędu gminy czy oczyszczalni ścieków. – Wychodzę z założenia, że w pierwszej kolejności należy zaspokajać najważniejsze potrzeby mieszkańców, czyli zapewnić im dostęp do wody oraz dojazd do posesji – argumentuje nasz rozmówca.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+7 #54 Abu ZabiGość 2018-02-15 18:25
Cytuję z ostatniej chwili:
drodzy rodacy i mieszkańcy Abu Zabi nasza gmina zapewniła nowe miejsce pracy szt.1 w najlepszym i najpiękniejszym szalecie w woj. mazowieckim. Niestety żadnej namaszczona żona radnego nie chciała objąć tej cieplutkiej posadki lepiej się bawić na lekcjach laptopikiem. Kto bogatemu zabroni przecież to zmarnowane pieniądze to nic w końcu to Abu Zabi z najlepszą edukacja. Proszę o CV posadki czekają panie radne przyjmowane poza kolejnością email

:lol: :P dobre
Cytować
+9 #53 wieści sylwaz ostatniej chwili 2018-02-14 20:24
drodzy rodacy i mieszkańcy Abu Zabi nasza gmina zapewniła nowe miejsce pracy szt.1 w najlepszym i najpiękniejszym szalecie w woj. mazowieckim. Niestety żadnej namaszczona żona radnego nie chciała objąć tej cieplutkiej posadki lepiej się bawić na lekcjach laptopikiem. Kto bogatemu zabroni przecież to zmarnowane pieniądze to nic w końcu to Abu Zabi z najlepszą edukacja. Proszę o CV posadki czekają panie radne przyjmowane poza kolejnością email
Cytować
+7 #52 H2OH@O 2018-02-14 11:51
Jak daleko TOBIE Gmino Maciejowice do innych....
http://www.podlasie24.pl/garwolin/region/miastkow-koscielny-piekne-jubileusze-malzenskich-par-/zdjecia/-24712.html
Cytować
+11 #51 Hihi ?Gość 2018-02-13 13:12
Cytuję pozwolenie wodno:
Teraz, w Maciejowicach Jaworski zwoła specjalne posiedzenie sesji celem omowienia wstepnego projektu budowy niewyniarowego basenu w gminie Maciejowice.
Kuszaca lokalizacja 8) to..............................................................eco basen oczyszczalni scieków przy ul. Przewozinskiej.

Dobre
Cytować
+12 #50 bossWC 2018-02-12 22:50
Cytuję hi:
Cytuję mad:
w związku z pożarem basenu w Garwolinie w Abu Zabi zapadła decyzja że za rok zamiast muzeum na rynku będzie basen

Czesc pracownikow z GOK bedzie miala zajecie....
hihi

zwłaszcza jeden, się, :oops: wyjatkowo długo wymoczy i wyperfumuje.
Cytować
+14 #49 1L50% 2018-02-12 18:16
Cytuję hi:
Cytuję mad:
w związku z pożarem basenu w Garwolinie w Abu Zabi zapadła decyzja że za rok zamiast muzeum na rynku będzie basen

Czesc pracownikow z GOK bedzie miala zajecie....
hihi

100/100 :D
Cytować
+12 #48 hula-ulahi 2018-02-12 15:41
Cytuję mad:
w związku z pożarem basenu w Garwolinie w Abu Zabi zapadła decyzja że za rok zamiast muzeum na rynku będzie basen

Czesc pracownikow z GOK bedzie miala zajecie....
hihi
Cytować
+11 #47 prawnepozwolenie wodno 2018-02-12 14:07
Teraz, w Maciejowicach Jaworski zwoła specjalne posiedzenie sesji celem omowienia wstepnego projektu budowy niewyniarowego basenu w gminie Maciejowice.
Kuszaca lokalizacja 8) to............. ............... ............... ............... ....eco basen oczyszczalni scieków przy ul. Przewozinskiej.
Cytować
+14 #46 Z ostatniech chwilimad 2018-02-11 04:24
w związku z pożarem basenu w Garwolinie w Abu Zabi zapadła decyzja że za rok zamiast muzeum na rynku będzie basen
Cytować
+5 #45 bbbb 2018-02-07 19:19
Cytuję rok 2016:
Cytuję zal sciska:
Dlaczego jest tak mało pozwoleń na budowę na terenie gm. Maciejowice

Gmina Macejowice sie wyludnia a dane statystyczne w linku https://warszawa.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_mazowieckie/portrety_gmin/garwolinski/1403072_maciejowice.pdf

nawet tyle nie ma większość wyjechało za pracą a ci co zostali to na bezrobotnym albo z winkiem na rogu
Cytować
+8 #44 ludnosc 7020rok 2016 2018-02-07 07:50
Cytuję zal sciska:
Dlaczego jest tak mało pozwoleń na budowę na terenie gm. Maciejowice

Gmina Macejowice sie wyludnia a dane statystyczne w linku https://warszawa.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_mazowieckie/portrety_gmin/garwolinski/1403072_maciejowice.pdf
Cytować
+5 #43 dzal sciska 2018-02-06 19:44
Dlaczego jest tak mało pozwoleń na budowę na terenie gm. Maciejowice
Cytować
+26 #42 ddupw_jt 2018-02-05 17:30
Cytuję Doda:
Można jeszcze wspomnieć o tym ze "nasz szanowny" wójt obiady ma gotowane w w szkole w Oronnem nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że są one gotowane w dni wolne od pracy min. w Wielką Sobotę w Wigilię. Dlaczego o takich rzeczach się nie mówi się głośno. A jeśli chodzi o namaszczanie przez wójta żon radnych to wszyscy o tym wiedzą i szanowna p. Jawor nie jest jedną Pani Rut też jest z namaszczenia. :-x

Cytuję Doda:
Można jeszcze wspomnieć o tym ze "nasz szanowny" wójt obiady ma gotowane w w szkole w Oronnem nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że są one gotowane w dni wolne od pracy min. w Wielką Sobotę w Wigilię. Dlaczego o takich rzeczach się nie mówi się głośno. A jeśli chodzi o namaszczanie przez wójta żon radnych to wszyscy o tym wiedzą i szanowna p. Jawor nie jest jedną Pani Rut też jest z namaszczenia. :-x

coraz lepiej bardzo dobrze niech wszyscy zrobią
Cytować
+25 #41 ModaDoda 2018-02-04 18:57
Można jeszcze wspomnieć o tym ze "nasz szanowny" wójt obiady ma gotowane w w szkole w Oronnem nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że są one gotowane w dni wolne od pracy min. w Wielką Sobotę w Wigilię. Dlaczego o takich rzeczach się nie mówi się głośno. A jeśli chodzi o namaszczanie przez wójta żon radnych to wszyscy o tym wiedzą i szanowna p. Jawor nie jest jedną Pani Rut też jest z namaszczenia. :-x
Cytować
+26 #40 zupadupa 2018-02-04 12:46
Cytuję m+ce:
Drogo przy ośrodku po dwóch miesiącach użytkowani nadaje się cała do naprawy. Ciekawe czy gwarancja była na drogę może na wiosnę naprawi gwarant a może UG Maciejowice. Ciekaw kto za to zapłaci

dobre
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.