czan ad block test

Uroczysta msza święta z udziałem władz samorządowych, wzbogacona grą orkiestry OSP Garwolin, wielobarwny korowód mieszkańców miasta i okolic oraz uroczyste otwarcie Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego - tak minęło przedpołudnie w naszym mieście.

Wedle tradycji święto miasta i powiatu zostało rozpoczęte mszą świętą w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego. Burmistrz przytoczył słowa Jana Pawła II - Siła państwa i jego rozwój zależą w dużej mierze od mądrej i sprawnej pracy samorządów - odczytał.

 

Przypomniał, że w tym roku obchodzimy 594. rocznicę istnienia miasta i 497-lecie powiatu. - Nasze osiągnięcia są efektem wspólnego wysiłku, dobrej współpracy wielu osób i instytucji. Z tego powinniśmy być dumni - mówił Tadeusz Mikulski. W homilii ks. Ryszard Andruszczak podziękował zaproszonym gościom i mieszkańcom za przybycie i udział w tym bardzo szczególnym dniu.

Po eucharystii mieszkańcy ruszyli wspólnie w korowodzie na tereny Zarzecza, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. W pochodzie wzięli udział m.in. członkowie samorządu, uczniowie szkół z całego powiatu, orkiestra OSP Garwolin, przedstawiciele służb mundurowych, cheerleaderki, konne wozy strażackie, przedstawiciele klubu GKS Wilga Garwolin oraz sami mieszkańcy miasta.

Ze sceny amfiteatru starosta przypomniał historię Garwolina i wspólnie z burmistrzem i przedstawiciele firmy AVON życzyli mieszkańcom udanej zabawy. - 25 lutego 1539 roku król Zygmunt I Stary przeniósł roki ziemskie z Czerska do Garwolina i utworzył tym samym powiat garwoliński. Od tego czasu istnieje on na mapie administracyjnej Polski i pięknie się rozwija, a rozwój ten jest przede wszystkim zasługą ludzi. Każdy człowiek zostawia na tej ziemi swój ślad, ślad pracy, ślad miłości. Jest to możliwe dzięki budowaniu wspólnoty - mówił starosta Marek Chciałowski.

Następnie członkowie samorządu wspólnie otworzyli obchody dni miasta i powiatu.

Korowód - Dni Miasta i Powiatu

Opublikowany przez WirtualnyGarwolin.pl na 18 czerwca 2017

Nikodem Majewski

fot. Przemysław Dębek

Komentarze  

+7 #3 SyryjczycyJa 2017-06-20 22:28
A bieg otworzy tow. Jarosław z Adrianem.A apel odczyta antek wybuch
Cytować
-4 #2 aaaaa 2017-06-19 18:49
Organizacyjne ZERO! W nd pozamykane ulice zero jakiś informacji, objazdów itp.

Za rok pewnie Syryjczycy beda biec haha
Cytować
-2 #1 rdzynni!bedok 2017-06-19 10:59
A na zdjęciach jak zwykle "same rdzynne garwolaki' ha ha ha
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.