Cartex

Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Opublikowano: 12 marzec 2012, 11:00 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinpolicja

Policjanci z garwolińskiej komendy spotkali się w piątek z wychowankami Przedszkola nr 1 przy ul. Korczaka w Garwolinie. Mottem prowadzonych rozmów było bezpieczeństwo najmłodszych w domu, na drodze oraz podczas wspólnych wypraw z rodzicami.

- Maluchy z „Bajki” zgromadziły się na jednej sali, gdzie wspólnie z policjantem ruchu drogowego i prewencji mogły rozmawiać o bezpiecznych postawach w różnych sytuacjach, możliwych do napotkania każdego dnia. Zasady bezpiecznej jazdy samochodem, w czasie spaceru, bezpieczna zabawa w domu, na placu – to tylko niektóre tematy poruszane w rozmowie z maluchami. W czasie krótkich ćwiczeń dzieci mogły również sprawdzić, jak to jest być policjantem i kierować ruchem na drodze – mówi asp. szt. Leszek Wielgosz z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Piątkowe spotkanie z najmłodszymi to element realizacji programu „Razem Bezpieczniej”. Ale to nie jedyny powód, dla którego policjanci spotykają się z przedszkolakami z różnych placówek. – Do dzieci bardziej dociera do przekaz osób, które bezpośrednio uczestniczą w niecodziennych sytuacjach np. strażaka, policjanta. Wskazówki przekazane podczas takiego spotkania to uzupełnienie tego, o czym dzieci dowiadują się podczas zajęć z wychowawcami – dodaje Leszek Wielgosz.

W planach jest już kolejne spotkanie, tym razem w starszych grupach. Wszystkie dzieci na koniec spotkania dostały od policjantów niespodzianki.

KPP Garwolin/oprac. jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.