Zmian w parafiach ciąg dalszy

W ubiegłym miesiącu Diecezja Siedlecka przyznała kolejne nominacje duszpasterskie. Z posługą w tutejszych parafiach musiało się pożegnać kilku księży wikariuszy oraz proboszcz parafii w Zwoli Poduchownej.
Łaskarzew

Z urzędu wikarego parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie zwolniony został ks. Sylwester Anusiewicz, który z dniem 22 sierpnia dostał nominację na wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Zastąpi go teraz ks. Leszek Przybyłowicz, mianowany z parafii Św. Trójcy w Radzyniu Podlaskim.

Żelechów

Ks. Radosław Adam Pietruczuk z dniem 21 sierpnia został odwołany z funkcji wikariusza parafii pw. Zwiastowania NMP w Żelechowie i mianowany prefektem Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Rodziny w Siedlcach. Na jego stanowisko został mianowany ks. Mirosław Stańczuk, który z końcem sierpnia jednak także został zwolniony. Ostatecznie od 1 września nowym wikarym żelechowskiej parafii został ks. Krzysztof Banasiuk przeniesiony z parafii w Zbuczynie.

REKLAMA


Zwola Poduchowna

Zmiany nastąpiły także w Zwoli Poduchownej, gdzie wieloletni proboszcz tamtejszej parafii ks. Sylwester Gałach został zwolniony i z dniem 1 września przeniesiony do parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Grębkowie. Nowym proboszczem został mianowany ks. Krzysztof Stepczuk.

Sobolew

7 sierpnia z parafii pw. Św. Rodziny i Św. Apostłów Piotra I Pawła w Sobolewie odszedł ks. Robert Steszuk. Wikariusz otrzymał do końca czerwca 2013 roku urlop naukowy. Na funkcję nowego wikarego został nominowany ks. Bogdan Iwańczuk, były prefekt w Zespole Szkół im. gen. F. Kamińskiego w Adamowie.

Korytnica Łaskarzewska

Ks. Prałat Bernard Błoński został odwołany z funkcji administratora parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Korytnicy Łaskarzewskiej. Z powodu choroby proboszcza ks. Jana Madeja, powołano kolejnego administratora, którym od 1 września został ks. Wojciech Gawałko.

Miętne

Ks. Ireneusz Juśkiewicz z dniem 16 sierpnia został mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Miętnem.

mgtagi: kościół  parafie  księża  
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Komentarze  

 
0 #2 Zła zmianaKatarzyna 2016-03-01 15:08
W Korytnicy to chyba nie najlepsza zmiana. Ksiądz teraz pobiera comiesięczne opłaty od każdej rodziny. Czy Kościół wraca do czasów średniowiecza? Co mówił papież Franciszek?
Cytować
 
 
0 #1 wikaryparafiianin 2012-09-06 14:08
W parafii Łaskarzew proboszcz Szarek pozbył się konkurencji do stanowiska proboszcza. Ksiądz Sylwester był w parafii Łaskarzew ponad 8 lat był bardzo szanowany i lubiany. Był najlepszym wikarym w historii parafii.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu