Cartex

Ponad 200 tys. zł pochłonęły budowy dwóch placów zabaw w gminie Miastków Kościelny. Z huśtawek, karuzel i małpich gajów mogą korzystać uczniowie w Zwoli i Zgórzu.

Uroczyste otwarcie obu obiektów odbyło się w piątek. Na początek Zwola. – Spełniły się nasze marzenia. Nasze dzieci miło i bezpiecznie będą korzystały z placu zabaw. Przez zabawę nauka staje się przyjemniejsza, a środki finansowe przeznaczone na edukację i sport najmłodszych zwrócą się w sposób wielokrotny- mówiła Halina Kordaś, dyrektor szkoły, która w tym roku obchodziła 100-lecie istnienia.

 

Budowa placu zabaw w Zwoli nie była łatwa. Jak wyjaśniał wójt gminy Jerzy Jaroń, we wrześniu był zmuszony do zerwania umowy z wykonawcą inwestycji. W zaledwie dwa miesiące udało się rozstrzygnąć nowy przetarg i wybudować plac. – Wiosną planujemy zrobić tu chodnik od strony drogi, tak aby łatwiej korzystały z niego także dzieci spoza szkoły – zaznaczał włodarz.

Zadowolenia z inwestycji nie krył także dyrektor szkoły w Zgórzu. – Od wielu lat wspieraliśmy starania o ten plac zabaw. Będzie on służył nie tylko w trakcie zajęć, ale także poza nimi – mówił Waldemar Pogoda. – Każda taka inwestycja, która pozwala bezpiecznie spędzać wolny czas jest warta pochwały – dodał.

Oba place kosztowały niewiele ponad 100 tys. zł. Kosztami po połowie podzieliły się gmina Miastków Kościelny i Ministerstwo Edukacji odpowiedzialne za realizację rządowego programu „Radosna szkoła”. Place zostały poświęcone, w obu szkołach goście obejrzeli programy artystyczne w wykonaniu uczniów.

W piątkowych uroczystościach wzięli udział m.in. poseł Grzegorz Woźniak, starosta powiatu Marek Chciałowski, wiceprzewodnicząca rady powiatu Teresa Bąk, przewodniczący rady gminy Marek Jaroń, zastępca wójt gminy Stanisław Rusak, wójt gminy Borowie Wiesław Gąska, asystentka posłanki Stanisławy Prządki Halina Ziędalska.

Ciekawostką był fakt, że ze zjeżdżalni jako pierwsi, mimo mroźnej aury, skorzystali sołtys wsi Zwola Grażyna Mucha i dyrektor Waldemar Pogoda.

łk

Komentarze  

0 #5 do koniaCyc 2012-12-20 13:44
Oczywiście cycu. Pozdrawiam!!!!! !!! cyc
Cytować
+1 #4 Mam nadziejekonio 2012-12-18 16:31
że się więcej nie będziesz podszywał ,cycu.Pozdrawia m!!!!konio
Cytować
0 #3 Plac zabawkonio 2012-12-18 10:11
Zdjecia 19-21 - "DUŻE DZIECI". Mam nadzieję, że żaden element placu zabaw nie został uszkodzony przez te duże dzieci, wszak plac zabaw jest pewnie przeznaczony dla dzieci do lat 15 i do ich gabarytów. Pozdrawiam!!!!! !!!!konio
Cytować
+1 #2 zjeżdżalniaDaniel 2012-12-17 23:03
dobrze, że ta pani zjechała z tej zjeżdżalni to chociaż śnieg zgarnęła ;)
Cytować
0 #1 A gdzie on?kowalski 2012-12-17 19:07
Napisaliście, że był poseł Woźniak a na zdjęciach go nie ma. Jak to się stało?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.