reklama
reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama


Dekorator kwadrat

Kultura

    reklama

    Sport

    reklama

    Opublikowano: 17 listopad 2014, 09:54
    wybory
    Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

    W jednych gminach idzie nowe, w innych wszystko zostanie po staremu, a w kilku potrzebna będzie dogrywka, czyli druga tura. To pierwsze, nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych w gminach powiatu garwolińskiego.

    Gmina Garwolin

    Marcin Kołodziejczyk wygrywa Stefanem Gorą. Dotychczasowy kierownik referatu techniczno-inwestycyjnego i planowania przestrzennego w Urzędzie Gminy Garwolin pokonał byłego wójta, starostę i wicestarostę powiatu ostatniej kadencji. Na doświadczonego lokalnego polityka głos oddało około 1600 osób, Marcin Kołodziejczyk (PiS) otrzymał poparcie około 3 300 mieszkańców gminy. W rady gminy weszło 9 radnych Prawa i Sprawiedliwości.

     

    Gmina Borowie

    Wiesław Gąska zostaje wójtem z poparciem 82 proc. mieszkańców gminy. Za "tak" dla kolejnej kadencji opowiedziało się więcej wyborców niż 4 lata temu.

    Gmina Górzno

    Jak mawiają mieszkańcy w Górznie bywa różnie, ale na razie będzie po staremu. Wójt Waldemar Sabak, który w tych wyborach, podobnie jak w poprzednich, nie miał konkurenta, otrzymał poparcie 91 proc. wyborców.

    Gmina Miastków Kościelny

    Jerzy Jaroń zostaje na kolejną kadencję. Dotychczasowy wójt gminy bez problemów pokonał swojego kontrkandydata Pawła Kowalskiego. Otrzymał 1443 głosy, przy 814 dla politycznego rywala.

    Gmina Parysów

    Tu także wszystko zostaje po staremu. Próbującemu powrócić do władz samorządowych byłemu wójtowi Kazimierzowi Sionkowi nie udało się pokonać Bożeny Kwiatkowskiej, która rządziła Parysowem przez ostatnie 4 lata. Pani wójt zebrała 1470 głosów, a kandydat PiS - 753.

    Gmina Pilawa

    Zwycięstwo dotychczasowej władzy. Albina Łubian zostaje na fotelu burmistrza Pilawy i na pewno będzie miała poparcie większości w radzie. W wyborach pokonała Czesława Piętkę i Mirosława Sobolewskiego. Na panią burmistrz zagłosowało ponad 60 proc. wyborców.

    Miasto Łaskarzew

    To, że Łaskarzewem także będzie rządziła kobieta było pewne. Zagadką było tylko, która z dwóch kandydatek zasiądzie na fotelu burmistrza. Mieszkańcy Łaskarzewa po raz drugi obdarzyli zaufaniem obecną włodarz miasta Lidię Sopel-Sereję. Anna Laskowska (PiS) zdobyła głosów 969 głosów, a obecna pani burmistrz 1555 głosów. W radzie miasta na pewno będzie gorąco. Do składu weszło 8 radnych popierających Lidię Sopel-Sereję i 7 spod szyldu PiS. Walka była zacięta. W jednym okręgu kandydat komitetu "Serbianek" przegrał o włos, a dokładnie o głos z kandydatem z PiS.

    BĘDZIE WYBORCZA DOGRYWKA

    Gmina Wilga

    Obecny wójt Szymon Woźniak (1078 głosów) będzie musiał powalczyć w drugiej turze wyborów z Łukaszem Szychowskim (1195 głosów). Z wyborczej walki odpadł trzeci kandydat Adam Kucharski (165 głosów). 30 listopada pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie, bo wczoraj obecny wójt przegrał o 115 głosów.

    Gmina Maciejowice

    Sylwester Dymiński i Jacek Łoskot także spotkają się w dogrywce. Obecny włodarz zdobył  1578 głosów, a przewodniczący rady gminy - 814 głosów. Wyniki pozostałych kandydatów: Renata Rączka - 546 głosów, Andrzej Kurek - 518 głosów, Andrzej Dymiński - 173 głosy.

    Gmina Łaskarzew

    Tu wyborców czeka powtórka sprzed czterech lat. Do drugiej tury przeszli: wójt Marian Janisiewicz (1262 głosy) i Teresa Orowiecka (767 głosów). Trzeci z kandydatów Marek Kusak uzyskał poparcie 614 mieszkańców gminy.

    Gmina Sobolew

    Walka z wiatrakami jeszcze trwa. Wójtem zostanie ktoś z dwójki kandydatów: Andrzej Koszutski - zwolennik wiatraków i Monika Garnek-Owczarczyk - przeciwniczka elektrowni wiatrowych.

    Gmina Trojanów

    Stanisław Kostyra i Krzysztof Tomaszek spotkają się w drugiej turze wyborów. To pojedynek włodarzy ostatniej i przedostatniej kadencji.

    Gmina Żelechów

    Mirosława Miszkurka na pewno będzie musiała powalczyć o reelekcję. Nie wiadomo jednak jeszcze z kim. 30 listopada na kartach do głosowania znajdzie się albo Krzysztof Ośka, albo Małgorzata Antolak.

    łk/jd

    Dodaj komentarz

    Dodaj komentarz