Urząd w szpitalu

Do końca maja samorząd Maciejowic przejmie budynek dawnego szpitala. Za trzy lata w to miejsce wprowadzą się tu gminni urzędnicy.

Nadwiślańska gmina od ośmiu lat miała trudności z uregulowaniem stanu prawnego budynku w centrum Maciejowic. Przed laty mieściły się tu szpital dla ubogich i szkoła. Współcześnie działalność prowadzi tam maciejowicka Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska, która twierdziła, że może skorzystać z prawa zasiedzenia. Dodatkowo spółdzielnia stała na stanowisku, że poniosła koszty przy remoncie budynku. Wszystkie te argumenty obalił sąd.

- Powołałem komisję, której celem jest wykonanie do 31 maja inwentaryzacji, zabezpieczenia i przyjęcia tej nieruchomości – informuje wójt gminy Sylwester Dymiński. Na początku czerwca przed sądem zostanie podpisania ugoda między samorządem a GS „SCh”. – Wkrótce wystąpię z zapytaniem ofertowym dotyczącym wykonania projektu rewitalizacji celem przystosowania go pod użyteczność urzędu gminy – dodaje.

REKLAMA


Docelowo budynek po szkole i szpitalu będzie skupiał wszystkie jednostki urzędu. Przebudowa nie będzie łatwa, bo dwukondygnacyjna konstrukcja jest zagrzybiona i zaniedbana. Dodatkowo budynek widnieje w rejestrze zabytków. Po przebudowie, której zakończenie planowane jest za 3-4 lata, architektura nowego urzędu będzie nawiązywała do stylu odrestaurowanego w 2012 roku ratuszu.

Łukasz KoryckiJoomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu