reklama
reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

    reklama

    Sport

    reklama

    Opublikowano: 05 marzec 2015, 07:33
    borowie
    Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

    Czterdziestu jeden młodych mieszkańców gminy Borowie już wie, co warto studiować i gdzie znaleźć przyszłościową pracę. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borowiu spotkali się z Michałem ?ryśkiem? Woźniakiem, m.in. członkiem Rady ds. Cyfryzacji przy Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz członkiem-założycielem Warszawskiego Hackerspace, który opowiedział im o swojej karierze.

    Michał ?rysiek? Woźniak jest jednym z 20 młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają biblioteki, szkoły i domy kultury. To młodzi ludzie mający ciekawą, przyszłościową pracę związaną z nowoczesnymi technologiami. Wszystkich łączy charyzma, pasja i ważne doświadczenia zawodowe, mogące być inspiracją dla młodzieży.

    Michał ?rysiek? Woźniak przyjechał do Borowia na spotkanie z uczniami trzeciej klasy Publicznego Gimnazjum w Borowiu i Publicznego Gimnazjum w Głoskowie. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak wygląda jego dzień pracy, wspólnie rozmawiano o nowych zawodach i zastanawiano się, które z nich są najbardziej przyszłościowe. Całość miała charakter warsztatowy ? były quizy, pytania i wspólne ćwiczenia.

    Najbardziej inspirujący dla młodzieży był sam gość i jednocześnie główny prowadzący spotkanie, jego pasja i osobowość, wiedza i doświadczenie wykorzystywane m.in. podczas spotkań hackerskich, podczas których realizowane są ciekawe projekty techniczno-technologiczne, np. drukowanie rysików na drukarce 3D, konstruowanie wirówki laboratoryjnej.

    Spotkanie zostało zrealizowane dzięki udziałowi Gminnej Biblioteki Publicznej im. Waltera Nurzyńskiego w Borowiu w trzeciej edycji projektu ?Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera?. Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Do tej pory - podczas dwóch poprzednich edycji projektu - w całej Polsce odbyło się blisko 750 takich spotkań, w których uczestniczyło ponad 21 tysięcy osób.

    Dodaj komentarz

    Dodaj komentarz