ogłoszenie płatne

PŁATNE OGŁOSZENIA WYBORCZE

makarewicz baner 2x1 

PŁATNE OGŁOSZENIA WYBORCZE

Baner Beata Pasternak Do Sejmiku Woj. Mazowieckiego nr 5

reklama
avon zyczenia

PŁATNE OGŁOSZENIA WYBORCZE

wyb akiliszek wyb

PŁATNE OGŁOSZENIA WYBORCZE

MAREK JONCZAK BANER

ogłoszenia płatne

  • 002gmgarw24_2.jpg
  • 003gm_lew.jpg
  • 004pilawa24_v2.jpg
  • 005miastkow_wlk.png
  • 006lgd_wlk22_570.jpg
  • 007borowie24.jpg
  • 008gorzno.png

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama
avon zyczenia

TOP

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

    reklama

    Sport

    reklama

    Opublikowano: 10 styczeń 2017, 07:21
    żelechówbadaniaarcheologiazamek
    Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

    We wtorek 17 stycznia o godz. 11.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie odbędzie się spotkanie połączone z wykładem pt. ?Żelechowska siedziba rodu Ciołków w świetle źródeł historycznych i nieinwazyjnych badań archeologicznych?. Prelegentami będą: Wojciech Bis z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk oraz Michał Zbieranowski z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk.

    Na wykład zapraszają: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie, Portal Dawny Żelechów oraz Towarzystwo Historyczne Żelechów. Honorowy patronat nad spotkaniem sprawuje Burmistrz Żelechowa Mirosława Miszkurka.

    Wiosną i latem 2016 r. na terenie domniemanego zamku rodu Ciołków w Żelechowie prowadzone były nieinwazyjne badania geofizyczne. W badaniach uczestniczyli pracownicy Instytutu Archeologii i Etnologii PAN - Zastępca Dyrektora Instytutu Tomasz Herbich - jeden z pionierów archeologicznych badań geofizycznych w Polsce, Wojciech Bis i Robert Ryndziewicz, Wiesław Więckowski z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, Michał Mnich a także członkowie Towarzystwa Historycznego Żelechów: Grzegorz Kapczyński, Michał Sztelmach, Grzegorz Szymczak i Jan Zduńczyk.

    Równolegle z badaniami archeologicznymi Michał Zbieranowski z Instytutu Historii PAN przeprowadzał kwerendę źródeł historycznych dotyczących Żelechowa.

    Czy nieinwazyjne badania geofizyczne potwierdziły istnienie na tym terenie reliktów zabudowy murowanej? Jakie informacje dotyczące Żelechowa zebrał historyk Michał Zbieranowski? O tym będzie można dowiedzieć się podczas spotkania, które organizowane jest w żelechowskim MGOK-u.

    mat. pras.

    Dodaj komentarz

    Dodaj komentarz