Dołącz do Lokalnego Klub Kodowania

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, jako jedna ze 100 bibliotek w kraju, bierze udział w projekcie „Link do przyszłości”. W ramach tego projektu powstał Lokalny Klub Kodowania, miejsce gdzie młodzi ludzie mogą rozwijać swoje umiejętności programowania.

Celem projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark.

- Uczestnicy w praktyce mogą przekonać się, jak wiele radości może dać tworzenie własnych programów w języku Scratch i ożywienie za ich pomocą programowalnych robotów Finch. Na naszych zajęciach poznajemy język programowania - scratch. Uczestnicy tworzyli grę komputerową w języku scratch. Napisaliśmy program pozwalający grać w finch-ponga czyli ping-pong z wykorzystaniem robotów finch. Rozegraliśmy też emocjonujące wyścigi robotów – relacjonują uczestnicy.

REKLAMA


Uczestnicy zbudowali roboty LOFI, zakupione przez bibliotekę i programowali je poprzez aplikację LOFI na Androida. Zajęcia odbywały się dwa razy w miesiącu w dwóch grupach: klasy IV–VI szkoły podstawowej i gimnazjaliści.

Podsumowanie zajęć, omówienie pracy i słodki poczęstunek odbędzie się 10 czerwca o godz. 10.00 w Mediatece MBPB. Organizatorzy zapraszają wszystkich członków Lokalnego Klubu Kodowania oraz wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w takich zajęciach w przyszłości.

Zajęcia z robotami odbędą się również w wakacje - 27, 28 i 29 czerwca od 10.00. Dolna granica wieku to 7 lat.

mat. pras.tagi: roboty  biblioteka  mbbp  
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu