Opublikowano: 15 kwiecień 2014, 07:22
    wilga II garwolinmichał kępka

Wobec wymuszonej czerwoną kartką absencji Michała Kępki w pierwszym zespole Wilgi Garwolin, napastnik wypożyczony z Legii Warszawa błysnął skutecznością w spotkaniu A-Klasowych rezerw GKS.

Napastnik 13 kwietnia w ostatnich minutach spotkania z Ożarowianką zobaczył czerwoną kartkę za faul bez piłki. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej nałożył na piłkarza karę pauzy w dwóch kolejnych meczach IV-ligowej Wilgi. Zakaz nie obowiązuje jednak w spotkaniu rezerw. W niedzielę podopieczni Marka Zatorskiego udali się do Józefowa na mecz z innym zapleczem IV-ligowca.

Spotkanie z Józefovią II szybko ułożyło się po myśli gości. Juz w 15. minucie błąd bramkarza gospodarzy wykorzystał Kępka (na zdjęciu). Legionista wyłuskał piłkę spod nóg dryblującego goalkeepera i posłał futbolówkę do pustej bramki.

Gorąco zrobiło się na boisku na 10 minut przed przerwą. W odstępie kilkudziesięciu sekund dwie żółte kartki zobaczył Damian Dębowski. ? Nad sytuacją nie zapanował sędzia. Najpierw rywal uderzył Damiana bez piłki i rozciął mu brodę. Arbiter tego nie zauważył, w przeciwieństwie do zachowania zdenerwowanego Damiana, który najpierw dostał żółtą kartę za niecenzuralne słowo, chwilę później za faul, który w moim przekonaniu był czysty. Na boisku wywiązała się szamotanina. Sam wszedłem na plac gry, aby rozdzielić towarzystwo za co sędzia odesłał mnie na trybuny ? relacjonuje boiskowe wydarzenia trener Wilgi II Marek Zatorski.

W pierwszej połowie zespół z Garwolina przed utratą bramki uratowała bardzo dobra interwencja Patryka Tkaczewskiego. Po zmianie stron, mimo gry w osłabieniu, przyjezdni podwyższyli wynik. Kępka okiwał sześciu rywali i mierzonym strzałem z 16 metrów zdobył drugiego gola. ? Nasza gra skupiała się głównie na obronie. Staraliśmy się zagrażać rywalowi jedynie z kontry. Udało się szczęśliwie dowieźć zwycięstwo do końca, co dało nam awans na trzecie miejsce w tabeli ? podsumowuje trener Zatorski.

W Wielką Sobotę w Garwolinie rezerwy IV-ligowca zagrają o godz. 16 z Sokołem Celestynów. W tabeli obie drużyny dzielą dwa punkty.

W innych meczach 16. serii spotkań zaplecza okręgówki z udziałem drużyn z powiatu garwolińskiego KS Puznówka 1996 przegrała z Victorią II Sulejówek 1:3, Promnik Łaskarzew pokonał na wyjeździe Advit Wiązowna 4:0. Porażek doznały zespoły Snajpera Sośninka (2:3 u siebie z Wisłą Dziecinów) i Wisły Maciejowice (1:2 na wyjeździe z Borem Regut).

Józefovia II Józefów ? Wilga II Garwolin 0:2 (0:1)
    Bramki: Michał Kępka 2