Opublikowano: 10 czerwiec 2014, 07:56
    mow wola rowskagmina łaskarzewpiłka nożna

Reprezentacja Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Woli Rowskiej (gm. Łaskarzew) wygrała Oficjalne Mistrzostwa Polski w piłce nożnej MOW na Orliku. Podopieczni Bogumiła Sobieski sukces odnieśli w oddalonym o ponad 500 km Lwówku Śląskim.

Turniej finałowy imprezy był rozgrywany w dniach 6-7 czerwca. Przepustką do wyjazdu na Śląsk było wygranie przez MOW z Woli Rowskiej eliminacyjnego meczu z MOW z Borowia. W finale mistrzostw wzięło udział osiem drużyn z całej Polski.

Los reprezentantów powiatu garwolińskiego skojarzył w grupie B. Podopieczni Bogumiła Sobieski pierwszą fazę zawodów przeszli jak burza, ogrywając kolejno MOW Namysłów 5:2, MOW Lwówek Śląski 4:0 i MOW Strzelno 7:2. Półfinałowym rywalem zawodników z ośrodka w gminie Łaskarzew był zespół z Wielkiej Drogi. Rywale z małopolski do przerwy prowadzili 2:0, ale to sportowcy z Woli Rowskiej cieszyli się z wygranej. O awansie zdecydowała druga połowa i bramka na 3:2 strzelona na trzy minut przed końcem spotkania.

Rywalem w walce o złoto naszej drużyny byli gospodarze, którzy odrobili lekcję z meczu grupowego. Mimo, że drużyna z Woli Rowskiej pierwsza strzeliła bramkę, do przerwy to miejscowi prowadzili 2:1. Podobnie jak w poprzednim meczu, tak i w finale zawodnicy spod Łaskarzewa pokazali charakter. Ostatecznie MOW z Woli Rowskiej wygrał 3:2 i mógł cieszyć się z tytułu mistrza Polski.

- W Polsce jest około 70 MOW, jedne mniejsze, drugie takie, w których przebywa ponad 100 podopiecznych. My jesteśmy małym ośrodkiem, z którego udało się wyselekcjonować grupę ambitnych chłopaków. Przez sport znajdują zajęcie i świetnie się w tym sprawdzają ? komentuje sukces swoich zawodników Bogumił Sobieska.

Skład MOW Wola Rowska: Marcin Mijas (bramkarz), Jakub Nowakowski, Łukasz Wójtowicz, Damian Chamik, Michał Goryński, Adam Łączyński, Adrian Jagodzki, Damian Szymczyk, Adrian Krupa, Artur Fuchs.

Zespół dziękuje dyrekcji ośrodka Teresie i Zbigniewowi Karwowskim za możliwość zorganizowania przygotowań oraz wyjazdu na mistrzostwa. Opiekun drużyny podczas wyjazdu do Lwówka Śląskiego był także Jarosław Cichecki.