Kultura

Sport

Opublikowano: 09 wrzesień 2014, 08:41
    wilga II garwolinpromniksnajperwisłapuznówkaamur

3. kolejka warszawskiej A-Klasy była bardzo udana dla drużyn z powiatu garwolińskiego. Wysokie zwycięstwa odniosły zespoły Wilgi II Garwolin, Promnika Łaskarzew, Wisły Maciejowice i Snajpera Sośninka. Trzy punkty zainkasowała także ?11? z Puznówki. Przegrał jedynie Amur Wilga.

Rezerwy IV-ligowca do Józefowa pojechały w roli faworyta. Od początku spotkania GKS był stroną przeważającą. Już w 10. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Jakub Godlewski, który wykorzystał rzut karny. Wcześniej strzał Patryka Janisiewicza ręką zatrzymał piłkarz Józefovii. Mimo kolejnych dogodnych okazji, przed przerwą nie padły kolejne gole dla gości.

Po zmianie stron jedenastka Wilgi II zagrała skuteczniej. W 54. minucie rajd lewą stroną boiska celnym strzałem z pola karnego zakończył Janisiewicz. Sześć minut później było 3:0. Prostopadłą piłkę z środka pola otrzymał Marcin Makulec. ?Magi? w swoim stylu przelobował bramkarza rywala. Trafienie na 4:0 to zasługa Damiana Dębowskiego, który ograł na 20. metrze przed bramką dwóch obrońców i precyzyjnym strzałem posłał piłkę do siatki. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu w 72. minucie.

Dla Wilgi II było to trzecie ligowe zwycięstwo. ? Idziemy małymi krokami do przodu ? komentuje krótko trener Jacek Tracz. W niedzielę o godz. 16 GKS zmierzy się na boisku przy ZSP nr 2 (ul. II Armii WP) z Wisłą Maciejowice.

Józefovia II Józefów ? Wilga II Garwolin 0:5
    Bramki: Jakub Godlewski 10` (karny), Patryk Janisiewicz 54`, Marcin Makulec 60`, Damian Dębowski 66`, 72`
    Wilga II: Tkaczewski, Majsterek, Godlewski, Wielgosz, Kęsik, Janisiewicz (80` Galbarczyk), Dębowski, Biernacki, Woźniak (60` Głowala), Makulec (70` M. Wągrodzki), Jasiński (46` Alot).

Tempa nie zwalnia także Promnik. ŁKS tym razem wygrał 3:0 w spotkaniu przeciwko Victorii Zerzeń. Wynikiem 4:0 zakończyło się spotkanie Wisły Maciejowice z Advitem Wiązowna. Hokejowe zwycięstwo z Dziecinowa wywieźli gracze Snajpera Sośninka (6:4). Wciąż niepokonana jest ekipa z Puznówki. KS sięgnął po drugi komplet punktów w sezonie, pokonując na wyjeździe Start II Otwock. Słabszy start niż przewidywano zaliczył Amur Wilga, który nadal ma na koncie tylko jedno zwycięstwo. W sobotę beniaminek przegrał z inny debiutantem Nadstalą (1:3).