Opublikowano: 16 wrzesień 2014, 06:27
    wilga II garwolinsnajperpromnikamurwisła maciejowicepuznówka

Dla drużyn z powiatu garwolińskiego była to kolejna, udana seria spotkań w warszawskiej A-Klasie. Większość z sześciu zespołów wygrała swoje mecze.

Trzy punkty w starciu z Wisłą Maciejowice zainkasowała Wilga II Garwolin. GKS objął prowadzenie w 14. minucie gry, kiedy w tempo do prostopadłego podania wyszedł Paweł Pyra. Napastnik nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Kosynierów. Goście wyrównali na sześć minut przed przerwą, wykorzystując podbramkowe zamieszanie po wrzucie z autu. Jeszcze przed zmianą stron Wilga II odzyskała prowadzenie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Pyra.

W drugiej połowie Wilga II uzyskała większą przewagę. Strzeliła nawet bramkę, ale trafienie rezerwowego Marcina Makulca niesłusznie nie zostało uznane. Arbiter dopatrzył się spalonego. Od 80. minuty miejscowi musieli radzić sobie bez Damiana Dębowskiego, który zobaczył drugą żółtą kartkę. Wisła w ostatniej akcji mogła pokusić się o wyjazdowy remis, ale strzał z piątego metra skutecznie zablokował gracz gospodarzy.

- Cieszą trzy punkty, ale styl już nie. Nie szło nam w tym spotkaniu. Poziomem dostosowaliśmy się do rywala. Nasza gra pozostawiała wiele do życzenia, notowaliśmy wiele strat i niedokładnych podań ? ocenił spotkanie trener Wilgi II Jacek Tracz.

Wilga Garwolin ? Wisła Maciejowice 2:1 (2:1)
    Bramki dla Wilgi: Paweł Pyra 14`, 45`
    Czerwona kartka: Damian Dębowski (Wilga, 80`)
    Wilga:
    Nurzyński, Majsterek, Godlewski, B. Kowalski, Kęsik, Janisiewicz (Galbarczyk), Wielgosz (Dębowski), Biernacki, Woźniak (Głowala), Alot (Makulec), Pyra.

W niedzielę o godz. 16 rezerwy IV-ligowca zagrają w Łaskarzewie z Promnikiem. Oba zespoły z kompletem punktów przewodzą w tabeli. W 4. serii spotkań ŁKS pokonał Advit w Wiązownej 2:1. Zapunktowały także inne zespoły z powiatu. Trzy punkty z Rembertowa wywiózł Snajper Sośninka (4:1). Amur Wilga pokonał na własnym boisku Start II Otwock 5:2, a KS Puznówka zremisowała z Józefovią II Józefów 2:2.