Kultura

Sport

Opublikowano: 30 wrzesień 2014, 07:06
    wilga II garwolinsnajper sośninkapromnikamurwisłapuznówka

Wilga II Garwolin pozostaje liderem warszawskiej A-Klasy. Niepokonani podopieczni Jacka Tracza mają tylko punkt przewagi nad Promnikiem Łaskarzew, a wszystko za sprawą remisu GKS ze Snajperem Sośninka.

Podział punktów w niedzielnym pojedynku Snajpera i rezerw IV-ligowej Wilgi wydaje się być sprawiedliwy. Obie drużyny stworzyły podobną liczbę okazji. Brakowało wykończenia lub szczęścia. Wśród gospodarzy w pierwszych 45 minutach bliski trafienia był Grzegorz Korycki, ale jego strzał nad poprzeczkę przeniósł Piotr Nurzyński. W 25. minucie Nurzyński nie dał się zaskoczyć przez Adriana Szarka.

Pod bramką Snajpera zagrożenia stwarzał przede wszystkim Marcin Makulec. ?Magi? w jednej z akcji okiwał goalkeepera, ale strzał z ostrego kąta nie zakończył się powodzeniem. W innej akcji napastnik kąśliwie uderzył na bramkę, ale na posterunku był Łukasz Kępka.

W drugiej połowie optyczną przewagę zyskali goście, ale nie przełożyło się to na klarowne sytuacje do objęcia prowadzenia. Wśród gospodarzy niewiele do szczęścia brakowało ponownie Szarkowi i Koryckiemu.

- Remis w tym meczu bralibyśmy w ciemno, ale z przebiegu meczu trochę żal niewykorzystanych sytuacji, bo to Snajper miał ich więcej i mogliśmy pokusić się o zwycięstwo. W końcowym rozrachunku remisujemy z liderem i jako pierwsi odbieramy im punkty więc chyba jest się z czego cieszyć ? przyznaje Filip Rutkowski ze Snajpera.

- To był sprawiedliwy wynik. Nie mieliśmy klarownych okazji, żeby wygrać. Cieszy punkt i po raz kolejny wyjazdowy mecz na zero z tyłu ? ocenił trener Wilgi II Jacek Tracz.

W niedzielę o godz. 16 GKS zagra z Victorią Zerzeń. Spotkanie odbędzie się na boisku przy ZSP nr 2 w Garwolinie.

Snajper Sośninka ? Wilga II Garwolin 0:0
    Snajper: Ł. Kępka, Kazimierak, Zając, Długosz, Baran (35` Skrzypiec), W. Paszkowski, P. Zowczak (82` Grzechnik), Marcińczak, Moczulski (90` Puchalski), Korycki, Szarek (77` K. Zowczak).
    Wilga II: Nurzyński, Głowala (57` Mianowski), Wielgosz, Trzciński, Kęsik, Woźniak, Biernacki, K. Kowalski (63` Dębowski), Baranowski, Makulec (57` Alot), Pyra (80` Rutkowski).

W innym meczu 7. kolejki doszło do kolejnego starcia drużyn z naszego powiatu. Jedna bramka zdecydowała o wygranej Promnika z Amurem (1:0). Ciekawostką spotkania jest fakt, że na ławce trenerskiej drużyny z Wilgi zasiadł Dariusz Winek, który występuje w ŁKS. W sobotnim spotkaniu czynny trener nie zagrał w barwach gospodarzy. Wisła Maciejowice uległa na własnym boisku Amigos Warszawa 0:2, a KS Puznówka przegrała w Dziecinowie z Wisłą 1:3.