Sport

Opublikowano: 19 październik 2014, 14:22
    wilga garwolinmazowsze grójec
    Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Serię pięciu porażek z rzędu przerwali piłkarze Wilgi Garwolin. Podopieczni Marka Krawczyka po prawie dwóch miesiącach od ostatniego zwycięstwa, ponownie sięgnęli po komplet punktów. GKS pokonał w Grójcu Mazowsze 4:1. Kluczowe dla losów spotkania były akcje Michała Kępki.

Wczorajsze spotkanie rozpoczęło się od gry w środku pola. Wilga w pierwszych 30 minutach raz poważnie zagroziła bramce Mazowsza. Nie obyło się przy tym bez kontrowersji. Wychodzącego sam na sam z bramkarzem Łukasza Puciłowskiego faulował obrońca gospodarzy. Sędzia pokazał defensorowi za to zagranie jedynie żółtą kartkę.

Podobnie jak w poprzednich spotkaniach, GKS pierwszy stracił gola. W 32. minucie niefrasobliwość bloku defensywnego skończyła się prowadzeniem miejscowych. Goście szybko odpowiedzieli. Prostopadłą piłkę z głębi pola od Kacpra Kowalskiego otrzymał Puciłowski. Pomocnik wyłożył futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, gdzie dopadł do niej Sebastian Papiernik.

Po zmianie stron Mazowsze osiągnęło przewagę w posiadaniu piłki. Nie skutkowało to jednak zagrożeniem pod bramką Roberta Baczewskiego. Po godzinie gry popis umiejętności dał Kępka. Napastnik minął trzech obrońców. Kolejny rywal musiał ubiec się do faulu w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Daniel Bogusz.

W 64. minucie Kępka popisał się bramką ?stadiony świata?. Precyzyjne uderzenie zawodnika z Garwolina z 30 metrów trafiło idealnie w okienko bramki grójczan. Na tym jednak nie koniec popisów napastnika gości. Kępka w 68. minucie po indywidualnej akcji podał do Puciłowskiego. ?Pucił? ograł jeszcze obrońcę i strzałem z ostrego kąta pokonał goalkeepera rywala. Prowadzenie 4:1 ustawiło grę w ostatnich 20 minutach meczu.

Okazałym zwycięstwem w Grójcu Wilga przerwała serię pięciu porażek z rzędu. Po raz ostatni komplet punktów GKS zgarnął 23 sierpnia w Warszawie wygrywając z Okęciem 4:0. ? Wreszcie naszą dobrą grę udokumentowaliśmy bramkami. To były bardzo ważne punkty ? ocenił trener Wilgi Marek Krawczyk.

W sobotę GKS zagra w Wierzbicy z miejscowym Orłem (godz. 11). W przypadku zwycięstwa drużyna z Garwolina przeskoczy rywala w ligowej tabeli. Po tym spotkaniu Wildze do końca rundy zostaną jeszcze dwa mecze. ? Gramy o pełną pulę dziewięciu punktów. Mecz w Grójcu pokazał, że jest to w naszym zasięgu ? zaznacza szkoleniowiec.

Przerywnikiem między ligowymi potyczkami będzie środowe spotkanie z Olimpią Warszawa. Pucharowy mecz w ramach ? rozgrywek na szczeblu MZPN rozpocznie się o godz. 14.30 w Miętnem. Rywal GKS występuje w grupie północnej IV ligi. W tym sezonie po 14 kolejkach zespół ze stolicy ma na koncie 18 punktów i zajmuje 11. miejsce.

Mazowsze Grójec ? Wilga Garwolin 1:4 (1:1)
    Bramki dla Wilgi: Sebastian Papiernik 38` - 62` Daniel Bogusz (karny), 64` Michał Kępka, 68` Łukasz Puciłowski