Elzbieta Sionek baner

ogłoszenia płatne

Opublikowano: 18 listopad 2014, 09:06
    wilga IIwisłapromniksnajperpuznówkaamur

Z dorobkiem 11 zwycięstw i 2 remisów rundę jesienną zakończyli piłkarze Wilgi II Garwolin. Tylko o punkt gorszy jest Promnik Łaskarzew. Na miejscach w górnej części tabeli rundę zakończyły zespoły Snajpera Sośninka i Wisły Maciejowice. Outsiderem jest KS Puznówka 1996.

Na ostatni mecz piłkarskiej jesieni w warszawskiej A-Klasie rezerwy IV-ligowca pojechały do Wilgi. Pierwsi bramkę strzelili zawodnicy Amura. Już w 8. minucie do wrzutki z autu wyszedł Robert Baczewski. Sędzia nie odgwizdał faulu na bramkarzu Wilgi i gospodarze objęli prowadzenie.

W kolejnych minutach przewagę uzyskali goście. Podopieczni Jacka Tracza często zagrażali bramce Amura. Dwukrotnie miejscowych z opresji wyciągał bramkarz, broniąc w sytuacjach sam na sam z Tomaszem Biernackim i Patrykiem Janisiewiczem. Pierwszy z wymienionych przed przerwą miał drugą dogodną okazję do zdobycia gola. Wilga II wyrównała na siedem minut przed końcem pierwszej połowy. Dośrodkowanie z prawej strony Dominika Alota na trafienie zamienił Marcin Makulec.

Po zmianie stron przyjezdni szybko objęli prowadzenie. W 48. minucie wrzutkę z lewej strony na gola zamienił Tomasz Biernacki. Później nastąpiła wymiana piłkarskich ciosów. Najpierw po błędzie Jakuba Godlewskiego piłkarz Amura znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, ale jego strzał wylądował na poprzeczce. Później Wilga w kontrze mogła podwyższyć prowadzenie. Po kolejnych minutach Baczewski obronił groźny strzał gospodarzy.

Amur mógł wyrównać po rzucie karny podyktowany za faul na Robercie Winku. Po raz kolejny na wysokości zadania stanął Baczewski broniąc ?11?. Niedługo później piłkę z wapna uderzał Jakub Godlewski, ale i tym razem górą był goalkeeper. Bramkarz gospodarzy nie popisał się za to w doliczonym czasie gry, kiedy po jego kiwce piłkę wyłuskał mu Makulec, a wynik ustalił rezerwowy Bartłomiej Sitek.

Rezerwy IV-ligowca z Garwolina rundę zakończyły bez porażki. W 13 spotkaniach drużyna Jacka Tracza 11 razy wygrywała, zanotowała ponadto dwa remisy. ? Cieszy na pewno to, że nie przegraliśmy żadnego meczu. Zadowolony jestem także z postawy defensywy, bo średnia straconych goli na mecz wynosi poniżej jednego ? przyznaje szkoleniowiec Wilgi II. ? Na pewno nikt nie myśli już o awansie. Mamy jeszcze do rozegrania całą wiosnę ? dodaje.

W innych meczach ostatniej jesiennej kolejki KS Puznówka 1996 przegrał na wyjeździe z AON Rembertów 0:3, a Snajper Sośninka walkowerem wygrał ze Startem II Otwock.

Amur Wilga ? Wilga II Garwolin 1:3 (1:1)
    Bramki dla Wilgi: Marcin Makulec 38`, Tomasz Biernacki 48`, Bartłomiej Sitek 90
    Wilga: Baczewski, Trzciński (70` Wągrodzki), Godlewski, Majsterek, Kęsik, Woźniak (80` Jasiński), Biernacki, Wielgosz, Janisiewicz (90` Brych), Makulec, Alot (82` Sitek).

Tabela warszawskiej A-Klasy (grupa II) po rundzie jesiennej (źródło: 90minut.pl)