Sport

Opublikowano: 20 styczeń 2015, 07:59
    glhfutsal
    Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Gepard Wilga pokonał Lech Team 7:4 w najciekawszym meczu 10. kolejki Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup 2014/2015. Do końca ligi zostały tylko trzy kolejki.

Hit niedzielnej serii spotkań z wysokiego ?c? rozpoczęli wilżanie. Gepard już po siedmiu minutach prowadził 3:0. Podrażnieni Lechici do przerwy zdołali częściowo odrobić straty i przegrywali tylko jednym golem. Dwie minut po wznowieniu Lech Team wyrównał, ale kolejne minuty należały do Geparda, który lideruje w tabeli. Przegrani spadli na trzecią pozycję.

Gepard Wilga ? Lech Team 7:4 (4:3)
    Bramki:
    Michał Zalewski 2?, Kacper Szczepański 4?, samobójcza 7?, Bartłomiej Winek 11?,25?, Tomasz Jarzyna 31?, Arkadiusz Zalewski 40? (Gepard) - Tomasz Zackiewicz 11?, Radosław Teperek 12?, Adrian Szarek 16?,22?(Lech)

Bardzo dobra pierwsza połowa zdecydowała o zwycięstwie Wisły nad Weekendem. Dla przegranych była to trzecia porażka z rzędu.

Wisła Podwierzbie ? Weekend Łaskarzew 7:4 (5:1)
    Bramki:
    Damian Baran 1?,12?, Kamil Krupa 2?,11?, Dariusz Pogoda 4?, Grzegorz Sitnik 28?, Damian Krupa 40? (Wisła) - Dariusz Winek 17?,24?,36?, Hubert Świder 37? (Weekend)

Mecz Młodych Wilków i Wolnych Strzelców decydował o tym, która drużyna zdobędzie pierwsze punkty w lidze. Po zwycięstwo sięgnęli młodzi adepci futbolu z Promnika, którzy 7:3 ograli typowo amatorski skład gospodarzy.

Młode Wilki Łaskarzew ? Wolni Strzelcy Wola Łaskarzewska 7:4 (3:1)
    Bramki:
    Albert Siembora 16?,18?,22?,35?, Emil Kozikowski 18?, Arkadiusz Korycki 30?, Piotr Szczypek 32? (Młode) - Bartłomiej Korycki 11?, Mariusz Choim 23?, Michał Wojdat 26?,35? (Wolni)

Do przerwy meczu Imprezy z Celem pachniało niespodzianką. Zamykający tabelę zawodnicy z Helenowa prowadzili po 20 minutach 3:1. Po zmianie stron długo utrzymywał się wynik na styku. O zwycięstwie Imprezy zdecydowała hat-trick Grzegorza Koryckiego, skompletowany w ostatnich sześciu minutach.

Impreza Sośninka ? Cel Helenów 8:4 (1:3)
    Bramki:
    Przemysław Zowczak 12?, 22?,31?, Dariusz Zając 27?,38?, Grzegorz Korycki 34? k.,36?,40? (Impreza) - Dawid Gugała 4?,11?, Cezary Michałek 14?, Artur Mańkowski 24? (Cel)

Po porażce z Gepardem, tym razem drużyna Auto-Szczęch nie dała wydrzeć sobie kompletu punktów. Choć łatwo nie było. Do 39. minuty utrzymywał się remis 5:5. W ostatnich 60 sekundach drużyna z Sobolewa strzeliła aż trzy gole, w tym dwa były autorstwa Macieja Błachnio.

Krimen Pilczyn ? Auto-Szczęch Team 5:8 (3:3)
    Bramki:
    Damian Matysiak 16?,38? k.p., Hubert Osiak 17?,18?, Mateusz Paziewski 28?(Krimen) - Konrad Więckowski 2?, Kamil Michalczyk 8?, Marek Górski 19?,33?, Bartłomiej Sitarek 25?,40?, Maciej Błachnio 40?,40? (Auto)

Zwycięzca tego meczu mógł awansować o dwie pozycje w ligowej tabeli. W spotkaniu, którego stawką było ósme miejsce lepsi od Top-Team okazali się zawodnicy PIT News. Zwycięzcy już do przerwy prowadzili 4:1.

PIT News ? Top Team Wola Rowska 9:6 (4:1)
    Bramki:
    Łukasz Widłak 3?,24?, Mateusz Dominiczak 9?,11?,32?,37?,39?, Dominik Cichecki 18?, Jakub Krawczyk 35? (PIT) - Przemysław Alot 17?,36',38' Dominik Alot 22?,25?, Kamil Balas 34? (Top)

Komentarz Filipa Rutkowskiego, organizatora GLH: Coraz bardziej klaruje się końcowa klasyfikacja rozgrywek. Było wiele ciekawych pojedynków, gdyż walczyły ze sobą drużyny, plasujące się w tej samej części tabeli. Walka trwa także w indywidualnych klasyfikacjach, a jest o co walczyć, bo nagrody są bardzo interesujące.