Opublikowano: 22 luty 2015, 11:40
    futsalglhgmina łaskarzew

Krimen Pilczyn został zwycięzcą I Amatorskiego Turnieju Futsalu o Puchar Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka rozgrywanego w Woli Łaskarzewskiej. Do walki o puchary, medale i nagrody rzeczowe stanęło 16 drużyn.

Sobotni turniej odbył się po raz pierwszy. Po raz drugi organizator ? KS Snajper Sośninka ? o wsparcie zwrócił się do posła Grzegorza Woźniaka. Parlamentarzysta, podobnie jak podczas turnieju zakładowego, wsparł inicjatywę w gminie Łaskarzew. Na parkiecie hali w Woli Łaskarzewskiej mogli wystąpić jedynie zawodnicy niezrzeszeni w strukturach MZPN.

Wczorajszej rozgrywki rozpoczęły się już po godz. 8. 16 zespołów zostało podzielonych na cztery grupy. Awans do kolejnej fazy uzyskały po dwie najlepsze ekipy. W ćwierćfinałach gry były bardziej zacięte, a do rozstrzygnięcia jednego ze spotkań potrzebna była seria rzutów karnych. Serie ?szóstek? decydowały także o losie jednego półfinału. W wielkim finale Krimen Pilczyn pokonał Ananasów 2:1. Trzecie miejsce przypadło Dynamitowi Podebłocie, który pokonał Wolnych Strzelców z Woli Łaskarzewskiej 2:0.

Skład Krimena: Łukasz Żuraw, Daniel Paziewski, Wojciech Zackiewicz, Hubert Seremak, Michał Jaworski, Piotr Jaworski, Paweł Lis, Sebastian Pałyska.

- Zaskoczyliście mnie pozytywnie. Przewidywaliśmy, że turniej będzie dla 8-10 drużyn, tymczasem musiałem niektórym odmawiać, bo osiągnęliśmy limit 16 drużyn ? mówił podczas zakończenia organizator Filip Rutkowski.

Gratulacje zawodnikom za całodniowe zmagania składali także honorowy patron poseł Grzegorz Woźniak oraz przewodniczący rady gminy w Łaskarzewie Jerzy Błachnio. Oprócz pucharów dla każdego zespołu oraz medali dla najlepszych, organizatorzy zadbali o statuetki dla najlepszych indywidualności turnieju. Najlepszym bramkarzem został Łukasz Żuraw. Goalkeeper zwycięzców puścił w siedmiu spotkaniach tylko cztery bramki. Tytuł króla strzelców przypadł, z 10 golami na koncie, Karolowi Górskiemu (UKS Sobolew). Nagrody dla MVP imprezy odebrał Wojciech Buchowicz (Ananasy).

Poniżej komplet wyników i ostateczna kolejność.