Opublikowano: 02 marzec 2015, 13:19
    wilga garwolinorzeł unin

Pewną wygraną 4:1 z występującym w Lidze Okręgowej Orłem Unin zakończył się przedostatni sparing Wilgi Garwolin przed wznowieniem rozgrywek IV ligi. W środę GKS zagra mecz kontrolny z Orlętami Dęblin. W niedzielę pojedynek z Victorią Sulejówek.

Sobotni sparing w Uninie rozpoczął się od przewagi Wilgi. Goście w 12. minucie stanęli przed szansą na objęcie prowadzenia. W polu karnym faulowany był Łukasz Kowalski. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Daniel Bogusz, ale jego strzał obronił Cezary Jakubaszek. W kolejnych akacjach GKS stworzył znakomite okazje pod bramką byłego bramkarza GKS. Do ?pustaka? nie trafiali kolejno Sebastian Papiernik (po uderzeniu głową), Bartłomiej Kowalski i Kacper Kowalski. Gospodarze też mieli problem z posłaniem futbolówki między słupki w łatwej sytuacji. W 20. minucie doszło do nieporozumienia defensorów Wilgi z bramkarzem Erykiem Bednarskim. Gracz z Unina przestrzelił do pustej bramki z 16. metrów.

Podopieczni Marka Krawczyka prowadzenie objęli po pół godzinie gry. Kamil Zawadka zagrał wzdłuż linii pola bramkowego, gdzie czyhał Piotr Talar. Sześć minut później padło wyrównanie, bo nieudanej pułapce ofsajdowej Wilgi.

Po zmianie stron długo ataki wyżej notowanego zespołu nie przynosiły efektu. Dopiero w końcówce padły kolejne gole dla GKS. W 72. minucie Marcin Makulec przedarł się lewą stroną i idealnie obsłużył Kamila Zawadkę. Magi do asysty dołożył dwa gole. W 74. minucie napastnik otrzymał prostopadłe podanie od Roberta Kwiatkowskiego. Kolejne trafienie zaliczył na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry.

- Nie martwią mnie niewykorzystane sytuacje w ataku, ale bardziej postawa bloku obronnego. W meczu z Orłem dopuściliśmy rywala do trzech znakomitych sytuacji, a to nie powinno się zdarzyć ? skomentował sparing trener Wilgi Marek Krawczyk.

W środę o godz. 18 GKS zagra ostatni sparing z IV-ligowymi Czarnymi Dęblin. W zależności od pogody spotkanie zostanie rozegrane w Garwolinie lub w Miętnem. W niedzielę początek rundy wiosennej. Wilga zagra z Victorią Sulejówek.

Orzeł Unin ? Wilga Garwolin 1:4 (1:1)
    Bramki dla Wilgi: 31` Piotr Talar, 72` Kamil Zawadka, 74`, 88` Marcin Makulec
    Wilga: Bednarski (46` Barański), Karol Zawadka (60` Gac), Bogusz (46` Korgul), Świder, Ł. Kowalski, Kwiatkowski, B. Kowalski (46` Zalewski), K. Kowalski (75` junior), Kamil Zawadka, Talar, Papiernik (60` Pyra).