ogłoszenia płatne

Opublikowano: 12 kwiecień 2015, 11:02
    wilga II garwolinjózefovia II józefów
    Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Od potknięcia z Józefovią II Józefów rundę wiosenną warszawskiej A-Klasy rozpoczęły rezerwy Wilgi Garwolin. Podopieczni Jacka Tracza zremisowali 2:2, mimo że po godzinie gry prowadzili 2:0 i grali z przewagą zawodnika.

O dwa tygodnie piłkarzom Wilgi II przedłużył się powrót na ligowe boiska. 29 marca mecz z Nadstalą został odwołany z powodu złego stanu boiska, a tydzień później planowo drużyna z Garwolina pauzowała. Wczoraj na boczne boisko przy Sportowej przyjechała jedna z najsłabszych drużyn ligi ? Józefovia II.

Pierwsza połowa pokazała, że opóźnione wznowienie rozgrywek nie podziałało dobrze na graczy Wilgi II. Gra była wyrównana. Gospodarze najlepszą okazję stworzyli po akcji, którą golem mógł zakończyć Mateusz Wągrodzki. Napastnik oddał strzał w polu bramkowym, który obronił bramkarz gości. W tej sytuacji piłkarz z Garwolina nie dostrzegł lepiej ustawionego Tomasz Biernackiego. Gorąco pod bramką Józefovii zrobiło się pod koniec pierwszej połowy. Najpierw strzał z ostrego kąta oddał Patryk Janisiewicz, który zamykał akcję po dośrodkowaniu Adriana Pleskota. Chwilę później bliski szczęścia w podbramkowym zamieszaniu był Łukasz Grązka.

Od szybkiego 2:0...

W przerwie w jedenastce Wilgi na boisku pojawiło się dwóch ofensywnych zawodników. Wejście Przemysława Galbarczyka i Marcina Makulca ożywiło poczynania w ataku. Sygnał do wyjścia na prowadzenia dał w pierwszych minutach po zmianie stron Tomasz Biernacki. Pomocnik w ciągu dziewięciu minut oddał trzy groźne strzały, w tym dwa głową.

W 55. minucie nieporadność obrońców i bramkarza przyjezdnych wykorzystał ?Magi?. Makulec dobrze odnalazł się po prostopadłym podaniu Mariusza Makulca. Napastnika przed zdobyciem gola powstrzymał nieprzepisowo bramkarz rywala. Sędzia wskazał na 11. metr, a Adrianowi Krogulowi pokazał czerwoną kartkę. Do wykonania rzutu karnego podszedł Jakub Godlewski. Strzał kapitana Wilgi obronił rezerwowy goalkeeper Jakub Nowicki, ale wobec dobitki pomocnika był bezradny.

Nie minęło sześć minut, a gospodarze strzelili drugiego gola. Rzut wolny spod bocznej linii pola karnego wykonywał Galbarczyk. Skrzydłowy wyłożył na 14. metr piłkę do niepilnowanego Makulca. Precyzyjne uderzenie ?Magiego? znalazło drogę do bramki.

...do remisu 2:2

Goście mimo gry w osłabieniu nie rezygnowali z wywiezienia korzystnego wyniku z Garwolina. W 65. minucie gospodarzom dopisało szczęście. Piłkę na poprzeczkę sparował Robert Baczewski, który w przerwie wszedł do bramki w miejsce Łukasza Biernackiego. 11 minut później błąd przy rzucie różnym popełnili obrońcy Wilgi. Defensorzy nie upilnowali Macieja Niemczyka, który głową skierował piłkę do siatki. 120 sekund później było już 2:2. Na zaskakujący strzał z obrębu pola karnego zdecydował się Bartłomiej Bakuła. Piłka minęła zaskoczonego Baczewskiego i od poprzeczki wpadła do bramki.

W końcówce gra się zaostrzyła czego efektem było kilka żółtych kartek. Gospodarze najbliżej strzelenia trzeciego gola byli w 80. minucie. Lewą stroną przedarł się Marcin Makulec. Po dośrodkowaniu bliski trafienia był Grązka, ale jego strzał został zablokowany. Zawodnicy Wilgi w tej sytuacji domagali się odgwizdania rzutu karnego za zagranie ręką piłkarza Józefovii. Bezskutecznie.

Rezerwy IV-ligowca z falstartem rozpoczęły rundę wiosenną. Wilga II nie wykorzystała potknięcia Promnika Łaskarzew, który nieoczekiwanie zremisował wczoraj z przedostatnią drużyną Victorią Zerzeń 2:2. ? Spodziewałem się, że nasza gra może tak wyglądać, bo nie graliśmy prawie trzy tygodnie meczu. Nie spodziewałem się za to, że drużyna prowadząc 2:0 i grając w przewadze pozwoli sobie na strzelenie dwóch goli ? przyznał po meczu trener drużyny z Garwolina Jacek Tracz.

W następnej kolejce Wilga II wyjeżdża do Maciejowic na spotkanie z tamtejszą Wisłą.

Wilga II Garwolin ? Józefovia II Józefów 2:2 (0:0)
    Bramki: Jakub Godlewski 56`, Marcin Makulec 61` - Maciej Niemczyk 76`, Bartłomiej Bakuła 78`
    Wilga II: Ł. Biernacki (46` Baczewski) ? Pleskot, J. Majsterek, Godlewski, Mariusz Makulec, Woźniak (70` Niuk), Grązka, T. Biernacki, Janisiewicz (46` Galbarczyk), Pyra (46` Marcin Makulec), Wągrodzki.