MAREK JONCZAK BANER

ogłoszenia płatne

Opublikowano: 27 maj 2015, 20:50
    wilga II garwolinks krzaki czaplinkowskie

Wysokim zwycięstwem 6:2 z KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie Wilga II Garwolin nadrobiła ligowe zaległości z początku rundy wiosennej.

Pierwotnie spotkanie między tymi zespołami miało otwierać zmagania w rundzie rewanżowej. W marcu do meczu nie doszło ze względu na zły stan boiska. Dopiero po dwóch miesiącach oba zespoły stanęły naprzeciw siebie.

Spotkanie od szybkich dwóch bramek rozpoczęli gospodarze. W 5. minucie mocnym uderzeniem z rzutu wolnego bitego z ok. 30. metra popisał się Mariusz Makulec. 180 sekund później było 2:0, gola strzelił Przemysław Galbarczyk po prostopadłym zagraniu z głębi pola. Od 38. minuty goście musieli radzić sobie bez jednego zawodnika. Piłkarz KS zobaczył żółtą kartkę, a później czerwoną za niecenzuralne słowa skierowane do sędziego. Jeszcze przed przerwą wynik mogli podwyższyć Konrad Woźniak (strzał w poprzeczkę) i Łukasz Grązka po rzucie rożnym.

Po zmianie stron nieoczekiwanie to osłabieni goście trafili do siatki. W 60. minucie zespół z Krzaków Czaplinkowskich wykorzystał kontrę. Wilga II szybko odpowiedziała. Po 63. minutach gry miejscowi ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Tym razem trafienie z bliskiej odległości zaliczył Patryk Janisiewicz. Na 4:1 podwyższył Piotr Wielgosz. Autorem bramki na 5:1 w 83. minucie był ponownie Janisiewicz, który skorzystał z błędu bramkarza po strzale z dalszej odległości.

Na pięć minut przed końcem drugie trafienie zaliczyli goście. Piłka wrzucana z bocznego sektora boiska okazała się strzałem, który zaskoczył Piotra Domańskiego. Futbolówka po słupku wpadła do siatki. W doliczonym czasie wynik spotkania na 6:2 ustalił Galbarczyk po podaniu rezerwowego Mateusza Wągrodzkiego.

- Na pewno był to ważny mecz, w którym dobrze, że oprócz wygranej, strzeliliśmy dużo goli ? przyznał po spotkaniu trener Wilgi II Jacek Tracz.

W sobotę o godz. 18 w Garwolinie GKS podejmie AON Rembertów.

Wilga II Garwolin ? KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie 6:2 (2:0)
    Bramki dla Wilgi: Mariusz Makulec 5`, Przemysław Galbarczyk 8`, 90`, Patryk Janisiewicz 63`, 83`, Piotr Wielgosz 80`
    Wilga: Domański, Pleskot, J. Majsterek, Grązka, Mariusz Makulec (Brych), Woźniak, T. Biernacki, Wielgosz, Janisiewicz, Pyra (Wągrodzki), Galbarczyk.