Opublikowano: 28 maj 2015, 12:59
    uks delfin Garwolinpływanie

Dwa dni zmagań w Drużynowym Wieloboju Pływackim w Ciechanowie i kolejna runda III Mityngu Pływackiego. Dla zawodników UKS Delfin Garwolin miniony weekend był bardzo pracowity.

24 maja odbyła się trzecia runda III Mityngu Pływackiego, której gospodarzem był klub Orka Ostrów Mazowiecka. Tym razem reprezentacja klubu UKS Delfin Garwolin liczyła 28 osób. Zawodnicy byli podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Wśród najmłodszych zawodników, którzy pływali na dystansie 25 metrów, najlepiej spisali się: Julia Karczmarczyk (VI miejsce stylem grzbietowym) oraz Bartłomiej Lakus, który uplasował się oczko wyżej w stylu klasycznym.

Zawodnicy urodzeni w latach 2001 ? 1998 stanowili trzecią kategorie wiekową, którą zdecydowanie zdominował Adam Kenig, zdobywając dwa złote medale za styl klasyczny na dystansie 50 i 100 metrów. Wśród dziewcząt tej kategorii dyplomami za zajęte miejsca zostały nagrodzone: Agata Karczmarczyk (V ? 100m dowolny, 2 x VI ? 50m grzbiet, 50m dowolny ), Maria Zielińska (V ? 50m motyl, 2 x VI ? 50m klasyk, 100m zmienny), Natalia Wojciechowska (V ? 50m klasyk, VI ? 100m klasyk) oraz Katarzyna Kot (VI ? 100m dowolny).

Najliczniejszą grupę tworzyli zawodnicy drugiej kategorii wiekowej - urodzeni w latach 2002 ? 2004. W tej grupie posypały się medale. Dwa złote zdobyła Alicja Więckowska (50m dowolny i 50m grzbiet), jeden złoty trafił na szyję Agaty Szaniawskiej (100m dowolny), która zdobyła również srebro (100m zmienny). Dwa srebrne medale dobył Kacper Kot (50m dowolny i 100m zmienny), a jeden Joanna Maciąg (50m dowolny). Startująca stylem klasycznym Olga Kruszelnicka zdobyła dwa medale; srebrny (100m) oraz brązowy (50m). Z brązowym medalem do domu wrócił również Kacper Kędziorek (100m dowolny). Za swoje starty wyróżnienia w postaci dyplomów otrzymali jeszcze: Jakub Sitnik (50m grzbiet), Julia Woźniak (IV ? 100m zmienny, VI ? 50m dowolny), Szymon Zarzycki (IV ? 50m klasyk, V ? 50m dowolny), Joanna Maciąg (IV ? 100m dowolny) oraz Kacper Kędziorek (IV ? 100m zmienny).

- Szczególne brawa za fakt, że obie sztafety 4x50m dowolnym, zarówno chłopców i dziewcząt zajęły I miejsca. To pokazuję, że nasza wspólna praca idzie w dobrym kierunku. Niestety, podczas zawodów mieliśmy okrojony skład ponieważ w sobotę i niedziele grupa trenera Waldemara Makowskiego brała udział w Drużynowym Wieloboju Pływackim 10- i 11-latków w Ciechanowie ? relacjonuje Wojciech Mianowski.

Drużynowy Wielobój Pływacki 10- i 11-latków to zawody odpowiadające Mistrzostwom Polski dla dzieci w tym wieku. Na tą imprezę klub wystawił reprezentację 9 zawodników. 156 zawodników z 15 klubów rywalizowało na dwudniowych zawodach w Ciechanowie. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Stanisław Siwek, który za swój start stylem dowolnym na dystansie 50m zajął wysokie VI miejsce, za co dostał pamiątkowy dyplom. - Doświadczenie jakie zdobyli moi zawodnicy podczas tych zawodów na pewno w przyszłości zaprocentuje ? mówi Waldemar Makowski, trener UKS Delfin Garwolin.