MAREK JONCZAK BANER

ogłoszenia płatne

Opublikowano: 06 lipiec 2015, 17:17
    triathlon garwolińskimamutcsiktruchtacz.pl

To był II Triathlon Garwoliński, ale pierwszy taki, w którym pływanie odbyło się na otwartym akwenie. I pierwszy taki, w którym obok dystansów i własnych słabości, zawodnicy musieli także zmagać się z pogodą. Afrykańskie upały nie pomagały, ale wszyscy znaleźli się na mecie cali, zdrowi i szczęśliwi.

Impreza odbyła się w minioną sobotę. Start i meta w Parku Wodnym ?Mamut?. 750 metrów do przepłynięcia, 20 km do przejechania rowerem i 5 km biegu. I to wszystko w temperaturze mocno przekraczającej 30 stopni Celsjusza i palącym słońcu. Łatwo więc nie było, ale najlepsi z najlepszych potrzebowali niewiele ponad godziny na pokonanie całej trasy triathlonu. Pływanie odbyło się na jeziorku ?Mamut?. Trasa rowerowa prowadziła do Huty Garwolińskiej, a bieg odbył się na drogach serwisowych przy obwodnicy.

Wśród 104 zawodników, którzy wystartowali w zawodach, aż 27 osób to mieszkańcy powiatu garwolińskiego.

II Triathlon Garwoliński wygrał Kacper Stępniak z Bydgoszczy z czasem 00:58:08. Drugi był Robert Stępniak, a trzeci Jakub Maślanko. Wśród pań zwyciężyła Aleksandra Rudzińska (01:05:49). Na drugim miejscu podium stanęła Ewelina Pisarek, a na trzecim ? Katarzyna Baran. Statuetki otrzymali także laureaci pierwszych trzech miejsc w kategoriach wiekowych.

Chcąc promować triathlon w naszym regionie i jednocześnie docenić tych, którzy podjęli wyzwanie i wystartowali w tym roku, organizatorzy przygotowali także klasyfikację mieszkańców powiatu garwolińskiego. Najlepszym zawodnikiem został Michał Łubian, który ukończył zawody z czasem 01:10:52. Za nim uplasował się Piotr Wojciechowski i Paweł Kurach. Wśród pań najlepsza była Agata Tudek ? czas 01:16:27. Drugie miejsce zajęła Izabela Mucha.

Imprezę zorganizowało Centrum Sportu i Kultury przy współpracy Parku Wodnego ?Mamut?, garwolińskiego oddziału WOPR, Garwolińskiego Stowarzyszenia Kolarskiego ?Horyzont? i Stowarzyszenia Truchtacz.pl