Elzbieta Sionek baner

ogłoszenia płatne

Opublikowano: 27 lipiec 2015, 09:12
    victus rębkówpowstanie warszawskiewilga garwolin

Marcin Gałązka (Victus Rębków), podobnie jak przed rokiem, zajął czwarte miejsce w Biegu Powstania Warszawskiego. W gronie ponad 5,5 zawodników, którzy wybiegli na 10-kilometrową trasę było wielu mieszkańców powiatu garwolińskiego.

Impreza upamiętniająca 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przyciągnęła do stolicy ponad 10 tysięcy biegaczy, z których ok. 7500 stanęło na starcie. 1/3 z nich pobiegła na dystansie 5 km. Bieg główny, rozgrywany po raz 25., liczył dwie pętle po 5 km wytyczone ulicami stolicy. Start i meta zlokalizowane były przy stadionie Polonii przy ul. Konwiktorskiej.

10-kilometrową rywalizację wygrał Mariusz Giżyński (Grunwald Poznań) z czasem 30:20. Na czwartym miejscu uplasował się Marcin Gałązka z Victusa Rębków. Lekkoatleta pokonał trasę w 32 minuty i 59 sekund. Sportowiec powtórzył sukces sprzed roku, kiedy również otarł się o podium. Bardzo dobry wynik osiągnęła Emilia Mazek. Biegaczka Wilgi Garwolin zajęła dziewiąte miejsce w klasyfikacji open kobiet (41:44).

Linię mety głównego biegu przekroczyło kilkudziesięciu mieszkańców powiatu garwolińskiego. Wśród nich niezawodny 74-letni Stanisław Zadrożny. Czasy poniżej 50 minut uzyskali: Sławomir Jarząbek (Garwolin, 38:52, miejsce 89), Jakub Jóźwicki (Łaskarzew, 41:36, 242), Grzegorz Pałysa (Truchtacz.pl, 41:40, 246), Mariusz Zając (Trąbki, 43:23, 394), Jakub Staszowski (Garwolin, 44:14, 487), Jakub Pałyska (Garwolin, 45:56, 715), Piotr Wąsik (Miętne, 48:27, 1269), Artur Rękawek (Truchtacz.pl, 48:33, 1295).