Opublikowano: 26 sierpień 2015, 20:27
    wilga garwolinznicz II pruszków

Do czwartej kolejki musieli czekać kibice na pierwsze ligowe punkty Wilgi Garwolin. GKS pokonał na własnym boisku Znicz II Pruszków 3:0 (2:0). Dwa gole strzelił Kamil Zawadka.

Rezerwy II-ligowca przyjechały dzisiaj do Garwolina w młodym składzie, ze średnią wieku pierwszej jedenastki niespełna 21 lat. Z kolei na ławce Wilgi zasiedli wyłącznie młodzieżowcy. Pierwsi groźnie zaatakowali goście. W 11. minucie Znicz wyszedł w kontrze trzech na dwóch. Akcja została zakończona strzałem, ale na posterunku był Robert Baczewski.

Kolejne minuty to coraz większa przewaga Wilgi. W 13. minucie bliski szczęścia był Łukasz Piesio. Piłka po strzale zawodnika, ustawionego dzisiaj na lewej stronie pomocy, została wybita z linii bramkowej. Wybornej okazji na dobitkę nie wykorzystał Kamil Zawadka.

GKS kluczowe akcje dla meczu rozegrał między 29. a 32. minutą. Najpierw akcję rozpoczął Filip Gac wrzutem z autu. Piłka trafiła do Jacka Kajtowskiego, który wypatrzył Michała Kępkę wbiegającego w pole karne. ?Kępes? mógł strzelać, ale dojrzał niepilnowanego Sebastiana Papiernika, który dał gospodarzom prowadzenie. 180 sekund później ponownie w rolach głównych duet Papiernik/Kępka. Obaj sprytnie rozegrali rzut rożny. ?Papier? dokładnie dograł w pole karne, gdzie Kamil Zawadka barkiem wepchnął futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron Wilga nadal kontrolowała przebieg spotkania. W 55. minucie tylko poprzeczka uratowała gości przed stratą trzeciej bramki. Uderzał Arkadiusz Zalewski. Szczęścia próbowali także Marcin Cieśla i Łukasz Piesio, ale ich strzały były niecelne. W 67. minucie kapitalna interwencja Dominika Kalinowskiego zapobiegła utraty kolejnego gola przez Znicz. Mocno na bramkę uderzał Kamil Zawadka.

Na 20 minut przed końcem gry zawodnik z Pruszkowa zobaczył czerwoną kartkę. Paweł Czarnecki faulem powstrzymywał wychodzącego na czystą pozycję Kępkę. Już 60 sekund później ?Kępes? stanął oko w oko z bramkarzem gości, ale lob minął słupek.

Wynik spotkania w 80. minucie ustalił Kamil Zawadka, który wykorzystał sprytną ?podcinkę? Kępki. W końcówce bliski gola był rezerwowy Paweł Pyra. Goście w drugiej połowie oddali dwa strzały na bramkę Baczewskiego, w tym jeden celny.

- Z chłopaków zeszło ciśnienie. Cieszę, że przełamaliśmy się. W poprzednich meczach nie zaprezentowaliśmy konsekwencji, dzisiaj było już tym znacznie lepiej. Choć nie było idealnie. Dobrze, że chłopaki uwierzyli w siebie takim zwycięstwem. Dzisiaj, w przeciwieństwie do poprzednich meczów, dużo dały zmiany ? skomentował mecz Sergiusz Wiechowski, dla którego było to pierwsze ligowe zwycięstwo z GKS.

W sobotę o godz. 11 Wilga zagra w Warszawie z Drukarzem.

Wilga Garwolin ? Znicz II Pruszków 3:0 (2:0)
    Bramki: Sebastian Papiernik 29`, Kamil Zawadka 32`, 80`
    Widzów: ok. 60Czerwona kartka dla Znicza: Paweł Czarnecki 71` (za faul)
    Wilga: Baczewski, Cieśla, Karol Zawadka, Świder, Gac (84` Kęsik), Papiernik (63` Pyra), Kamil Zawadka, Zalewski, Piesio (63` Piłka), Kajtowski, Kępka (84` Galbarczyk).