Sport

Opublikowano: 03 wrzesień 2015, 16:55
    łukasz świesiulskistraż pożarna
    Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Łukasz Świesiulski został drużynowym Mistrzem Europy Strażaków w biegu na 10 km. Funkcjonariusz z Włoch wrócił także z sukcesem indywidualnym.

Reprezentację Polski tworzyło sześciu strażaków. W trakcie zawodów walka toczyła się w klasyfikacji indywidualnej z podziałem na kategorie wiekowe oraz w klasyfikacji drużynowej.

Na linii startu 30 sierpnia stanęło 200 zawodników. Trasę biegu tworzyły dwie pętle po 5 km każda, które były niezwykle trudne ze względu na kilka podbiegów oraz liczne i ostre zakręty przed którymi trzeba było mocno zwolnić, a po ich pokonaniu znowu przyspieszyć do założonego tempa gwarantującego dobre miejsce. Na trasie słychać było wielu kibiców z Polski.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężył Damian Pietraczyk. Strażak z Garwolina Łukasz Świesiulski (na zdjęciu w środku) dobiegł do mety w klasyfikacji ogólnej na 7. miejscu, co w jego kategorii wiekowej AM18 (od lat 18 do lat 30) dało mu zwycięstwo. Dzięki postawie Łukasza i jego kolegów z drużyny, Polacy wygrali klasyfikację drużynową.