Opublikowano: 29 wrzesień 2015, 07:01
    wilga II garwolinłks łochówpromnik

Po drugi komplet punktów w sezonie sięgnęli zawodnicy Wilgi II Garwolin. GKS pokonał na wyjeździe ŁKS Łochów 1:0, strzelając gola w końcówce spotkania. Wygraną zanotował także Promnik Łaskarzew.

W niedzielę rezerwy IV-ligowca jechały na mecz z drużyną, która podobnie jak GKS, słabo radzi sobie w tym sezonie warszawskiej okręgówki. Po ośmiu kolejkach oba zespoły miały na koncie wygraną, remis i sześć porażek.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi gospodarzy. Z biegiem meczu inicjatywę przejmowali goście. Efektem były sytuacje pod bramką ŁKS. O trafienie mogli pokusić się Konrad Woźniak i Marcin Makulec. Bliski powodzenia był także Wojciech Majterek, którego wolej trafił w słupek. Łochowianie w końcówce pierwszej połowy mogli wyjść na prowadzenie. Na szczęście dla gości, zawodnik miejscowych nie trafił do bramki z kilku metrów.

W drugiej połowie Wilga opierała swoją grę głównie na kontrach. Gola udało się strzelić na 10 minut przed końcem spotkania. Akcję prawą stroną rozpoczął Wojciech Majsterek, który podał do Dominika Alota. Rezerwowy ograł dwóch obrońców i w tempo wypuścił w uliczkę Makulca. ?Magi? pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Prowadzenie mogli w kolejnych minutach podwyższyć Woźniak i dwukrotnie rezerwowy Przemysław Grudniak. Strzały były jednak niecelne lub za lekkie. W doliczonym czasie gry zrobiło się gorąco w polu karnym GKS. Do piłki zagranej od stopera z Łochowa wybiegł napastnik ŁKS, któremu skutecznie przeszkadzali obrońcy Wilgi. Gospodarze domagali się w tej sytuacji rzutu karnego. Bezskutecznie.

- Jechaliśmy do Łochowa z duszą na ramieniu. Z konieczności zagrało trzech kontuzjowanych zawodników. Udało się w końcu przełamać co pozwoli nam na złapanie oddechu i spokojne treningi w tygodniu ? skomentował trener Wilgi II Jacek Tracz.

W innym spotkaniu 9. serii spotkań, Promnik Łaskarzew pokonał u siebie Bobra Tłuszcz 4:0. W następnej kolejce ŁKS zmierzy się na wyjeździe z Marcovią, a Wilga podejmie przy Sportowej PKS Radość (niedziela, godz. 16).

ŁKS Łochów ? Wilga II Garwolin 0:1 (0:0)
    Bramka: Marcin Makulec 80`(as. Dominik Alot)
    Wilga: Nurzyński, Wielgosz, Godlewski, J. Majsterek, Rutkowski, Woźniak, Biernacki, W. Majsterek, Rzęsiewicz (60` Grudniak), Makulec, Macioszek (63` Alot).