Opublikowano: 01 październik 2015, 16:11
    wilga garwolinpromnikzrywhutnikmiastków

Wilga Garwolin, Zryw Sobolew, Hutnik Huta Czechy i Wilga Miastków awansowały do kolejnych rund rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego oraz Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Odpadł Promnik Łaskarzew.

Już do przerwy wczorajszego meczu w Józefowie GKS prowadził z drużyną Ligi Okręgowej 3:1. Wynik w 20. minucie otworzył Robert Baczewski. Bramkarz Wilgi wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Marcinie Makulcu. W konsekwencji goalkeeper Józefovii otrzymał czerwoną kartkę. Na 2:0 podwyższył Jacek Kajtowski. Później nieoczekiwanie gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Przed zmianą stron trafienie zaliczył jeszcze Kamil Zawadka. Po przerwie na listę strzelców wpisywali się: dwukrotnie Makulec i Sebastian Papiernik. Gospodarze kończyli spotkanie w dziewiątkę, po drugiej czerwonej kartce.

- Można było lepiej skończyć niektóre sytuacje, które sobie stworzyliśmy. Mecz był okazją do przećwiczenia pewnych elementów przed meczem ligowym. Ponadto szansę na grę otrzymali zawodnicy, którzy w mniejszym wymiarze czasowym występują w lidze ? skomentował trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

Skład Wilgi: Baczewski (46` Selerski), Gac (70` J. Majsterek), Karol Zawadka (15` Pyra), Korgul, Piesio, Galbarczyk, Kamil Zawadka, W. Majsterek, Papiernik, Makulec, Kajtowski (60` Alot).

Rywala Wilgi w 1/8 finału wskaże losowanie. Mecz 7 października. Nie udało się awansować Promnikowi Łaskarzew. ŁKS uległ na własnym boisku IV-ligowemu Mazurowi Karczew 0:3, tracąc dwa gole po rzutach karnych.

W siedleckim PP drużyny z powiatu garwolińskiego w komplecie awansowały do najlepszej ósemki. Zryw Sobolew nie musiał nawet wychodzić na boisko, bo rywal ? Victoria Kałuszyn ? wycofał się z rozgrywek.

W dramatycznych okolicznościach awans wywalczyli piłkarze Wilgi Miastków. ULKS do 90. minuty remisował z Tęczą w Korczewie 3:3. Bramka Patryka Salomończyka w trzeciej doliczonej minucie meczu dała zwycięstwo gościom. IV-ligowego rywala z kwitkiem odprawił lider okręgówki. Hutnik Huta Czechy wygrał z Czarnymi Węgrów 3:1.

14 października w walce o półfinały Zryw zagra z Mazovią Mińsk Mazowiecki, a Hutnik z Jabłonianką. Początek meczów o godz. 15.30.