Opublikowano: 06 październik 2015, 07:03
    promnik łaskarzewwilga II garwolinpks radość

Na przedostatnie miejsce w tabeli warszawskiej Ligi Okręgowej spadła Wilga II Garwolin. GKS został wyprzedzony przez swojego ostatniego rywala ? PKS Radość ? który wygrał przy Sportowej 4:1. Zdecydowanie lepiej wiedzie się Promnikowi Łaskarzew.

W niedzielnym meczu z PKS pierwsze minuty należały do miejscowych. Wilga była groźna szczególnie po akcjach lewą stroną i dośrodkowaniach Konrada Woźniaka. Po 20 minutach inicjatywę przejęli goście. W 37. minucie nieudana pułapka ofsajdowa Wilgi dała możliwość wyjścia na pozycję prawemu skrzydłowemu z Radości. Pomocnik dograł w pole karne, gdzie do piłki dobiegł napastnik przyjezdnych. PKS mógł cztery minuty później podwyższyć prowadzenie. Rzut karny obronił jednak Piotr Nurzyński.

Po zmianie stron GKS ruszył do odrabiania strat. Po godzinie gry gospodarze dopięli swego i doprowadzili do wyrównania. Paweł Pyra dośrodkował z rzutu wolnego do Woźniaka, który posłał futbolówkę w okienko bramki rywala. ? Wydawało się, że złapaliśmy wiatr w żagle i mecz zacznie się układać po naszej myśli. Niestety dwa kardynalne błędy w obronie w 67. i 69. minucie sprawiły, że przeciwnik strzelił dwa gole z rzutów karnych, co podcięło nam skrzydła ? relacjonuje trener Wilgi II Jacek Tracz. Rozbici gospodarze nie byli w stanie odrobić ponownie strat. Goście w 87. minucie wykorzystali kontrę, po której ustalili wynik spotkania.

Lepiej wiedzie się innej drużynie z powiatu garwolińskiego występującej na boiskach okręgówki. Po zwycięstwie nad Bobrem Tłuszcz 2:0 Promnik Łaskarzew awansował na trzecie miejsce w tabeli. W następnej serii spotkań ŁKS zmierzy się na wyjeździe z Marcovią, a Wilga zagra na boisku Vulcana Wólka Mlądzka.

Wilga II Garwolin ? PKS Radość 1:4 (0:1)
    Bramka dla Wilgi: Konrad Woźniak 61` (as. Paweł Pyra)
    Wilga: Nurzyński, Wielgosz, Godlewski, Kęsik, Wągrodzki (70` Grudniak), Woźniak (68` Migas), Biernacki, Alot, Rzęsiewicz (80` Malinowski), Makulec, Macioszek (55` Pyra).