Opublikowano: 13 październik 2015, 06:55
    wilga II garwolinvulcan wólka mlądzkapromnik łaskarzew

Wciąż słabo prezentują się rezerwy Wilgi Garwolin w warszawskiej Lidze Okręgowej. GKS zanotował kolejną wysoką porażkę, tym razem z Vulcanem Wólka Mlądzka 1:6. Na fali jest Promnik Łaskarzew.

Pierwsza połowa meczu Vulcan - Wilga II była wyrównana. Oba zespoły stworzyły po dwie dogodne sytuacje pod bramką przeciwnika. Goście nie ustrzegli się błędu w końcówce tej części gry. W prostej sytuacji, środkowy obrońca GKS wybił za lekko piłkę z pola karnego, po chwili do futbolówki dopadł zawodnik Vulcana i było 1:0. Okazję na trafienie przed przerwą mieli po stronie gości Piotr Wielgosz i Dominik Alot.

Po zmianie stron długo utrzymywał się wynik z pierwszej połowy. W 65. minucie Michał Macioszek wbiegł w pole karne, gdzie był nieprzepisowo powstrzymywany przez obrońcę rywala. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na 11. metr. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Jakub Godlewski. Wilga tylko trzy minuty cieszyła się z korzystnego wyniku na wyjeździe. W wydawało się prostej sytuacji piłkę z rąk wypuścił Eryk Bednarski, a zawodnik Vulcana wepchnął ją z najbliższej odległości do bramki.

- Po tej bramce powietrze z nas zeszło. Od 72. minuty, w ciągu 10 minut, straciliśmy trzy gole. Wynikało to głównie z tego, że przestaliśmy realizować założenia przedmeczowe. Za bardzo się odkryliśmy i doświadczony zespół rywala wypunktował nasze złe ustawienie przy podaniach prostopadłych ? relacjonuje trener Wilgi Jacek Tracz. W końcówce gospodarze ustalili wynik spotkania. W zespole GKS drugie trafienie dla drużyny mógł zaliczyć rezerwowy Marcin Makulec.

Rezerwy Wilgi nadal zajmują przedostatnie miejsce w tabeli okręgówki. Po 11 meczach GKS ma na koncie tylko siedem punktów. Do końca rundy jesiennej zostały cztery spotkania. ? Mamy kłopoty ze składem. W meczu z Vulcanem mieliśmy do dyspozycji tylko 12 zawodników, w tym dziewięciu młodzieżowców ? dodał trener Tracz.

W 11. kolejce Promnik Łaskarzew pokonał na wyjeździe Marcovię i utrzymuje wysoką trzecią pozycję. W niedzielę ŁKS podejmie Józefovię Józefów (godz. 15), a Wilga II Legionovię II (godz. 15.30).

Vulcan Wólka Mlądzka ? Wilga II Garwolin 6:1 (1:0)
    Bramka dla Wilgi: Jakub Godlewski 65` (rzut karny za faul na Michale Macioszku)
    Wilga: Bednarski, Wielgosz, Godlewski, J. Majsterek, Kęsik, Grudniak, Biernacki, W. Majsterek, Macioszek, Jasiński, Alot oraz Makulec.