MAREK JONCZAK BANER

ogłoszenia płatne

Opublikowano: 17 maj 2016, 08:20
    wilga II garwolinpromnik

Trzecie zwycięstwo w sezonie odnieśli pogodzeni ze spadkiem piłkarze Wilgi II Garwolin. Coraz dalej od awansu z warszawskiej okręgówki jest Promnik Łaskarzew.

Niedzielne spotkanie rezerw IV-ligowca z ŁKS Łochów mogło podobać się kibicom. Oba zespoły grały otwartą piłkę. Jako pierwsi sytuację na gola zamienili gospodarze. W 33. minucie gry prostopadłą piłkę otrzymał Konrad Woźniak. Skrzydłowy minął rywala, ale chwilę później został sfaulowany w polu karnym.

Do ?jedenastki? podszedł Sebastian Papiernik. Strzał zawodnika pierwszego składu obronił bramkarz, ale wobec dobitki tego samego zawodnika goalkeeper z Łochowa był bez szans. Jeszcze przed przerwą GKS mógł podwyższyć prowadzenie. Bliscy szczęścia byli Piotr Wielgosz i Woźniak.

Goście mogli tuż przed przerwą wyrównać. Po rzucie rożnym zawodnik ŁKS był niepilnowany na 10. metrze. Na szczęście dla miejscowych, jego strzał został zablokowany.

Po zmianie stron Wilga stworzyła dwie okazje, które powinny zakończyć się trafieniem. Najpierw lewą stroną pognał Papiernik. Skrzydłowy podał do Wielgosza, ale jego uderzenie odbiło się od słupka. Kilka minut później Szymon Tracz, po przejęciu w środku pola, zdecydował się na kilkudziesięciometrowy rajd, który zakończył faul w polu karnym. Kolejnego w meczu rzutu karnego nie wykorzystał tym razem Woźniak, którego intencje wyczuł bramkarz z Łochowa.

Na kwadrans przed końcem gospodarze dopięli swego. Z prawej strony na 10. metr dograł Papiernik, a Wielgosz mocnym strzałem podwyższył na 2:0.

Goście honorowe trafienie zaliczyli w 82. minucie. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia zawodnika ŁKS na stoperze Wilgi, piłkarz ŁKS pognał na bramkę i pokonał Patryka Tkaczewskiego. W ostatnich minutach okazje do zmiany wyniku mieli jeszcze Dominik Brych, Papiernik i rezerwowy Sitek.

- Myślę, że po dobrym meczu z Marcovią i pierwszej połowie w Józefowie, pokazaliśmy, że potrafimy skutecznie grać. Chciałbym, żeby z takim nastawieniem zawodnicy podeszli do kolejnych meczów ? mówi trener Wilgi II Jacek Tracz.

W sobotę porażki 2:5 w Tłuszczu doznał Promnik Łaskarzew. ŁKS jest coraz dalej od miejsca gwarantującego awans lub grę w barażach. Promnik w sobotę zagra kolejny wyjazdowy mecz, tym razem z Borem Regut. Wilga pojedzie do Radości.

Wilga II Garwolin ? ŁKS Łochów 2:1 (1:0)
    Bramki dla Wilgi: 33` Sebastian Papiernik, 75` Piotr Wielgosz
    Wilga II: Tkaczewski, Pleskto, Tracz, Mianowski, Janisiewicz (13` Brych), Wielgosz (80` Sitek), Godlewski, W. Majsterek (46` Wągrodzki), Macioszek (65` Migas), Papiernik, Wielgosz.