Sport

Opublikowano: 28 wrzesień 2016, 10:32
    straż pożarnaprzemyślłukasz świesiulski
    Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Łukasz Świesiulski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie zajął drugie miejsce podczas IV edycji Przemyskiej Dychy. Wynik mundurowego uplasował go na pierwszym miejscu w klasyfikacji strażaków.

Celem niedzielnego biegu była popularyzacja biegów masowych, promocja miasta i regionu, a także zdrowego trybu życia. Wśród 602 uczestników na linii startu stanął reprezentant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie Łukasz Świesiulski. Trasa biegu przebiegała przez miasto Przemyśl licząc 10km i posiadając atest PZLA. Wśród uczestników nie zabrakło najlepszych biegaczy z Polski między innymi Szymona Kulki, a także zawodników z Ukrainy. Po morderczym początku i szybkim tempie uformowała się czołówka biegu.

Zwyciężył Szymon Kulka (Gmina Ropa) z czasem 30:03,3. Drugi na linię mety wpadł Łukasz Świesiulski (33:08,8), a trzeci Maciej Lubieniecki z Krakowa. Strażak Funkcjonariusz z Garwolina był najszybszym strażakiem PSP biegu. Łukasz Świesiulski wygrał także klasyfikację open M-20. W generalce służb mundurowych reprezentant garwolińskiej komendy był drugi, ustępując jedynie Szymonowi Kulce.