Kultura

Sport

Opublikowano: 21 październik 2016, 15:51
    GarwolankaDelfinzawody pływackie

W niedzielę w ?Garwolance? odbyły się XIV Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Garwolin. W zawodach wzięło udział aż 137 młodych pływaków. Był to także dzień otwarty pływalni miejskiej.

Pokaźną grupą startującą w zawodach byli zawodnicy klubu UKS Delfin, współorganizatora zawodów. 60 zawodników Delfina zdobyło aż 47 medali -17 srebrnych oraz po 15 złotych i brązowych. Po 2 złote medale zdobyli: Katarzyna Gałązka, Natalia Wojciechowska oraz Kacper Kot i Adam Kenig.

Po jednym medalu z najcenniejszego kruszcu do swojej kolekcji dorzuciły: Julia Piętka i Barbara Sowa, Małgorzata Kurach oraz Stanisław Siwek, Michał Skrzyniarz, Patryk Kot oraz Piotr Wojciechowski. Dwa srebrne medale padły łupem Alicji Więckowskiej oraz Eryka Radomyskiego. Po jednym srebrze zdobyły: Małgorzata Kot, Jagoda Jonak, Emilia Frąckiewicz, Barbara Sowa i Małgorzata Kurach oraz Maciej Gontarz, Stanisław Siwek, Jan Wojciechowski, Michał Trzeciak, Michał Skrzyniarz, Maciej Matejko, Przemysław Sekuła i Piotr Wojciechowski. Dwa brązowe medale wywalczyła w swoich startach Agata Karczmarczyk. Po jednym medalu z brązowego odlewu zdobyły: Maja Skupińska, Olga Kruszelnicka i Emilia Frąckiewicz oraz Miłosz Kaczorowski, Maciej Gontarz, Patryk Szajdziuk, Jan Wojciechowski, Filip Zalewski, Michał Kargol, Kacper Kędziorek, Jakub Sitnik, Włodzimierz Ziółek i Patryk Kot. Bardzo dużo emocji dostarczyły cieszące się dużym zainteresowaniem sztafety rodzinne (2 x 25m dowolny ), którą po raz kolejny z rzędu wygrali Emilia i Andrzej Frąckiewicz. Nagrodę dla najlepszej zawodniczką w kategorii 10 ? 12 lat zdobyła Katarzyna Gałązka, a w kategorii 16 lat i starsi nagroda powędrowała w ręce Małgorzaty Kurach. Najlepszym zawodnikiem w kategorii 13-15 lat został Kacper Kot, a kategorii 16 lat i starsi Adam Kenig.

Dzień otwarty ?Garwolanki?

Zawody pływackie były częścią dnia otwartego Pływalni Miejskiej ?Garwolanka?. Niedzielne popołudnie było pełne atrakcji ? nie tylko w wodzie. Można było wziąć udział w darmowych, pokazowych zajęciach aqua fitness, fitness czy szkoły pływania. Dla najmłodszych były wodne zabawy ze słodkimi nagrodami. Każdy mógł też wziąć udział w pokazie ratownictwa wodnego i podszkolić swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. Dzień otwarty to jak zawsze okazja do upolowania specjalnych promocji ? tym razem były to karnety na basen i siłownię ? oraz nagród w konkursach.