MAREK JONCZAK BANER

ogłoszenia płatne

Opublikowano: 17 czerwiec 2017, 19:52
    wilga garwolinks raszyn

Pewną wygraną 5:1 z KS Raszyn Wilga Garwolin zakończyła sezon 2016/2017, sezon, który dla GKS był rekordowy pod względem zdobytych punktów. Podopieczni Sergiusza Wiechowskiego uplasowali się na 10. miejscu w tabeli.

Ostatni akcent sezonu nie był meczem o żadną stawkę. Zdegradowani goście i pewni utrzymania gospodarze stworzyli przeciętne widowisko, ale przynajmniej nie zabrakło goli.

Już w 3. minucie strzał Arkadiusza Zalewskiego trafił w poprzeczkę. 10 minut później tylko dobra interwencja Jakuba Dutkowskiego zapobiegła stracie gola. Jednak nie na długo. W 25. minucie Robert Kwiatkowski sprytnie rozegrał rzut wolny z 17. metra. Piłka trafiła do Sergiusza Wiechowskiego, który płaskim strzałem pokonał bramkarza z Raszyna. Trzy minut później trener Wilgi cieszył się z drugiego trafienia. Tym razem podawał z rzutu rożnego Michał Kępka, a szkoleniowiec wykończył akcję strzałem z główki. Goście przed przerwą stworzyli jedną groźną sytuację. W 35. minucie uderzenie Jakuba Cieślaka trafiło w spojenie poprzeczki ze słupkiem.

Po zmianie stron było i dużo goli, i więcej emocji. W 63. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Cieślak. 10 minut później osłabieni goście mogli pokusić się o bramkę kontaktową. Rafał Prażuch strzelał z ostrego kąta, ale na posterunku był Daniel Fic. Na kwadrans przed końcem sędzia wyrzucił z boiska drugiego zawodnika przyjezdnych. Drugie ?żółtko? zobaczył tym razem Mateusz Kazimierczuk. Po chwili było 3:0 po rzucie karnym wykonywanym przez Kwiatkowskiego. Wcześniej Kazimierczuk faulował w ?16? Zalewskiego.

W 81. minucie było już 4:0. Prawą stroną przedarł się Kępka, który odegrał przed bramkę do Kamila Zawadki. Na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry, po raz drugi, na boisku wywiązała się szarpanina. Zalewski powiedział o dwa słowa za dużo do sędziego i w konsekwencji zobaczył czerwony kartonik. Grająca nadal w przewadze Wilga strzeliła piątego gola. W 87. minucie Kamil Zawadka zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego. W ostatniej akcji meczu Patryk Janisiewicz sfaulował w polu karnym Prażucha, a skutecznym egzekutorem ?11? był Rafał Ślubowski.

Emocji nie zabrakło po ostatnim gwizdku. W trakcie zejścia zawodników gości do szatni, wywiązała się szarpanina między zawodnikami obu zespołów.

Wilga Garwolin na koniec sezonu zajęła 10. miejsce. W 36 meczach zgromadziła 52 punkty, co jest najlepszym wynikiem (biorąc pod uwagę średnią na spotkanie) od czasu awansu do IV ligi. Bilans GKS to 14 zwycięstw, 10 remisów i 12 porażek. Bramki: 60:61.

- Były wzloty i upadki w tym sezonie. Cieszy, że to sezon rekordowy, ale trzeba się zastanowić nad całością. Nie można budować zespół tylko na graniu meczów. Udało się rok temu, udało się teraz, ale nie będzie tak zawsze ? skomentował trener Sergiusz Wiechowski, który wczoraj obchodził 43. urodziny. ? Chciałem podziękować chłopakom za cały sezon gry ? dodał.

Wilga Garwolin ? KS Raszyn 5:1 (2:0)
    Widzów: ok. 60
    Bramki: Sergiusz Wiechowski 25` (as. Robert Kwiatkowski), 28` (as. Michał Kępka), Robert Kwiatkowski 76` (z karnego podyktowanego za faul na Arkadiuszu Zalewskim), Kamil Zawadka 81` (as. Michał Kępka), 87` (bez asysty) ? Rafał Ślubowski 91` (z karnego za faul na Rafale Prażuchu)
    Czerwone kartki: 85` Arkadiusz Zalewski (za dyskusję z sędzią) - 63` Jakub Cieślak (za dwie żółte), 76` Mateusz Kazimierczuk (za dwie żółte)
    Wilga: Fic, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Korgul, Janisiewicz, Pyra, Wiechowski, Kamil Zawadka, R. Macioszek, Zalewski, Kępka.