Opublikowano: 15 czerwiec 2014, 17:16
    bieg avondni miasta i powiatu

Artur Kern (Perfect Runner Team) wygrał V edycję biegu ?Avon Kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie?. 34-latek trasę 10 km pokonał w 30 minut i 56 sekund. Najlepszą kobietą została Lilia Fiskomicz z Mołdawii (35:11). Na piątym miejscu uplasował się najlepszy zawodników z powiatu garwolińskiego Robert Głowala z Wilgi Garwolin (31:46). Do mety jubileuszowej imprezy dobiegło 588 osób.

Dzisiejsze warunki pogodowe sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich edycji garwolińskiego biegu ulicznego, tym razem z nieba nie lał się żar. Od startu wyklarowała się kilkunastoosobowa czołówka. Na półmetku zawodów było już wiadomo, że zwycięstwo między sobą rozegrają Artur Kern z Lublina i Białorusin Henadz Verkhavodkin. Obaj pilnowali nie odstępowali rywala na krok. Na niepełna kilometr przed metą zaatakował Polak, który zachował więcej sił na końcówkę. Czas lublinianina to 30 minut i 56 sekund.

Najlepszą kobietą biegu była 14. na mecie Mołdawianka Lilia Fiskomicz. ? Warunki były doskonałe dzisiaj ? przyznała zadowolona zwyciężczyni, która drugi raz pobiegła w Garwolinie. ? Organizacja biegu jest bardzo dobra. Na dobrze oznaczonej trasie było dużo punktów z wodą ? dodała.

Na piątym miejscu rywalizację ukończył Robert Głowala (31:46), który był najszybszym mieszkańcem powiatu garwolińskiego. ? Chciałem dzisiaj złamać barierę 31 minut. Po czterech kilometrach myślałem, że będę walczył o podium. Później zostaliśmy we trzech, ale zabrakło siły, bo w pewnym momencie zatkało mnie ? przyznał zawodnik Wilgi Garwolin.

Najlepszą mieszkanką powiatu garwolińskiego została siostra Roberta - Sylwia, która dobiegła na metę z czasem 44:11. Rezultat dał 13. miejsce w klasyfikacji kobiet. ? Na trasie wiał trochę wiatr, ale dało się wytrzymać. Po moich dwóch przerwach w bieganiu, jestem zadowolona z wyniku ? powiedziała podopieczna Stanisława Buszty.

Tuż po głównym biegu, który wiódł najpierw ulicami miasta, a później byłą trasą krajową nr 17 do ronda w Mierzączce, wystartował bieg rodzinny. Na trasie 2 km licznie pojawiły się głównie rodziny z dziećmi. 2000 metrów najszybciej przebiegł Krzysztof Wasiewicz z Piaseczna (05:24). Trzeci był Bartosz Przybysz z Wilgi Garwolin (05:47).

Do mety dobiegł także burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski na 388. miejscue z czasem 53:30, lepszym o prawie pięć minut niż przed rokiem. ? Nie istotny był tu dzisiaj wynik. Najważniejsze jest to, że miałem szansę przebiec razem ze wszystkimi tę trasę. Mam satysfakcję, że w obu dzisiejszych biegach brało udział ponad 700 osób i to jest powód do zadowolenia, bo sport to zdrowie ? mówił na mecie.

Zwycięzca głównego biegu otrzymał m.in. czek na 1500 zł. Bieg główny ukończyło 588 biegaczy, a dystans 2 km przebiegło 183 osób.