reklama

Czy istnieją kredyty firmowe na start?

Opublikowano: 30 styczeń 2015, 15:21 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Obecnie w Polsce funkcjonuje lepiej lub gorzej prawie dwa miliony przedsiębiorstw. Zdecydowana większość to samozatrudnienie, w mniejszości pozostają spółki lub inne formy prawne. Każda z nich rozpoczynała z pewnym zapleczem finansowym, aby pokryć koszty zarejestrowania działalności, dopełnienia formalności, przygotowania przestrzeni biurowej (czasami również magazynowej, handlowej lub produkcyjnej), zatrudnienia pracowników oraz wprowadzenia oferty na rynek. Oczywiście na jakość usług i wykonane prace remontowe wpływ miały poświęcone oszczędności oraz pieniądze zdobyte w drodze wyjątku (pomoc ze strony Unii Europejskiej lub lokalnych urzędów pracy). Niestety nie wszystkie firmy miały szansę na spokojny start i musiały szukać innych źródeł finansowania. Czy banki chętnie udzielają wsparcia początkującym właścicielom? Który kredyt jest godny polecenia i dlaczego?

Przede wszystkim należy powiedzieć, że niedoświadczonym przedsiębiorcom jest bardzo trudno. Do wszystkiego muszą dochodzić metodą prób i błędów, poznawać zasady rządzące światem biznesu i płacić za nieodpowiedzialne decyzje. Aby uniknąć pomyłek lepiej dokładnie przeanalizować propozycje wszystkich banków i wybrać najlepszą, która zostanie dopasowana do indywidualnych potrzeb oraz nie przyniesie nieprzewidzianych konsekwencji. Warto czytać regulaminy usług oraz opinie klientów, które dostępne są na różnych stronach internetowych. Dzięki temu można ograniczyć ryzyko, cieszyć się niskim oprocentowaniem kredytu dla firmy oraz ratami proporcjonalnymi do miesięcznych przychodów.

 

reklama


Każdy młody właściciel ma duży problem z podjęciem mądrej decyzji. Na szczęście Idea Bank przygotował rozwiązania kredytowe na start dla przedsiębiorców początkujących i szukających pomocy finansowej. Największą popularnością w ostatnim czasie cieszy się pożyczka bezzwrotna (http://www.ideabank.pl/pozyczka-bezzwrotna), ponieważ czasami wystarczy spłacać regularnie jedynie odsetki i uniknąć zwrotu całej pożyczonej kwoty. Do dyspozycji klientów jest aż 25 000 zł i możliwość rozłożenia rat na 10 lat. Równie dobrym i bardzo chwalonym produktem jest kredyt dla firm (http://www.ideabank.pl/kredyt-na-start-plus-rok-bez-zus), które dopiero rozpoczynają biznesowe funkcjonowanie. Na podstawie umowy otrzymują potrzebne środki (nawet do 350 000 zł) oraz płatność ratalną przez 120 miesięcy. Co ważne, zostają również zwolnieni na rok z opłat dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Reasumując, wiele polskich banków stara się udzielać wsparcia nowym firmom. Przygotowują propozycje bardzo korzystne, ale zawsze wymagają minimalnego doświadczenia (przynajmniej 3 miesiące w branży) oraz pierwszych dochodów. Idea Bank natomiast ufa swoim klientom od początku i daje szansę na rozwój kariery bez względu na datę rejestracji działalności. To bardzo ważne, szczególnie że w dzisiejszych czasach zdobycie pieniędzy na start wymaga ogromnego wysiłku i konsekwencji.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama