Wilga wygrywa po raz pierwszy od pół roku

Opublikowano: 17 kwiecień 2018, 07:11 Kategoria Sport
wilga garwolinmazur karczew

Trwa dobra passa zawodników Wilgi Garwolin. W meczu 20. kolejki GKS pokonał na własnym boisku Mazura Karczew 2:1. Decydującego gola, w doliczonym czasie gry przewrotką strzelił Arkadiusz Zalewski.

Do sobotniego spotkania Wilga przystępowała bez pauzującego za kartki Sebastiana Papiernika. Pierwsze 45 minut nie przyniosło wiele akcji, które mogłyby zakończyć się golami. Oba zespoły skupiały się na walce w środkowej części boiska. Goście defensywę gospodarzy najczęściej próbowali zaskoczyć po stałych fragmentach gry.

Po zmianie stron Wilga szybko objęła prowadzenie. W 50. minucie Paweł Pyra zagrał pod pole karne. Piłkę klatką piersiową zgrał Marek Górski, a precyzyjnym strzałem popisał się Mikołaj Gola. Mazur wyrównał na sześć minut przed końcem. Wrzutkę Kamila Gałązki na bramkę głową zamienił Jakub Pasik.

Gdy wydawało się, że oba zespoły podzielą się punktami, błysnął Arkadiusz Zalewski. Skrzydłowy Wilgi w doliczonym czasie gry popisał się pięknym strzałem z przewrotki, co zapewniło GKS zwycięstwo. Co ciekawe w rundzie jesiennej Zalewski był zawodnikiem Mazura.

Drużyna z Garwolina wygrała pierwszy ligowy mecz od 14 października. - W tym meczu mieliśmy trzy okazje, z których dwie zakończyły się bramkami. Super, że tak to spotkanie się ułożyło, że my postawiliśmy kropkę nad ?i? w końcówce. Teraz przed nami mecz z liderem, do którego jesteśmy bardzo dobrze nastawieni. Oprócz Sebastiana do gry wraca także Filip Gac, więc do Mszczonowa jedziemy najsilniejszym składem ? przyznał trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

Spotkanie z liderem IV ligi w sobotę.

Wilga Garwolin ? Mazur Karczew 2:1 (0:0)
Bramki: 50` Mikołaj Gola (as. Marek Górski), 90` Arkadiusz Zalewski (bez asysty) ? 84` Jakub Pasik (as. Kamil Gałązka)
Wilga: Fic, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Głowala, Pyra, Kisiel (60' Migas), Kosobucki (75' D. Papiernik), Macioszek (70' Rękawek), Zalewski, Górski (70' Kamil Zawadka), Gola.