Wilga Garwolin wygrała z reprezentacją Polski [wideo]

Opublikowano: 20 grudzień 2020, 17:29 Kategoria Sport
wilga garwolinfutsalreprezentacja polski

W towarzyskim spotkaniu zespołów oldbojów Wilga Garwolin pokonała Reprezentację Polski 5:4 (2:2).

Spotkanie zostało rozegrane dzisiaj w hali Centrum Sportu i Kultury. Z założenia towarzyska gra przyniosła wiele zwrotów akcji i ciekawych zagrań. Nie można było odmówić ambicji żadnej z drużyn, które co warto przypomnieć legitymowały się średnią wieku powyżej 35 lat.

Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu istnieje od 25 lat. Od 2010 roku jest oficjalną drużyną spod szyldu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mecze biało-czerwoni rozgrywają w hali lub na boiskach typu ?orlik?.

Mecz (2x30 minut) lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 30 sekundzie objęli prowadzenie za sprawą sprytnie rozegranego rzutu rożnego i trafienia Krzysztofa Borowego. Nerwowy początek Wilgi później przerodził się w coraz śmielsze poczynania w ataku. Dwie szybkie gole, strzelone w 4. i 6. minucie, wyprowadziły GKS na prowadzenie. Autorami trafień Piotrowie Winiarek i Brych. Wyrównał w 11. minucie Łukasz Kwapisz, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką. Remisowy wynik utrzymał się do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza ? od straty gola Wilgi. Tym razem w 36. sekundzie gry bramkę dla biało-czerwonych strzelił Jarosław Kostarczyk, który pięć minut później podwyższył prowadzenie na 4:2, popisując się efektowym lobem z własnej połowy nad wysuniętym Pawłem Rękawkiem.

Sygnał do odrabiania strat zespołowi Jacka Tracza dali przeciwnicy. Niefortunne zagranie głową w 42. minucie zakończyło się samobójczym trafieniem reprezentanta Polski. Ambitnie grająca Wilga na 10 minut przed końcem odrobiła straty. Szybką kontrę zakończył golem Marek Wichowski. Ten sam zawodnik sześć minut później wyprowadził Wilgę, po raz pierwszy w meczu, na prowadzenie, którego gospodarze nie wypuścili z rąk.

- Gramy po to, żeby powalczyć. Nie jesteśmy oldbojami z dużymi brzuchami i jak widać coś jeszcze potrafimy ? podsumował kapitan biało-czerwonych Tomasz Porwet, który widzi perspektywę rozegrania rewanżu pomiędzy oboma zespołami.

- Jesteśmy cały czas w treningu. Spotykamy się 1-2 w tygodniu. Dzisiaj to było widać, że biegowo nie odstawaliśmy od przeciwnika. Nie było wielkim zaskoczeniem, że potrafiliśmy postawić się reprezentacji ? podsumował trener Wilgi Jacek Tracz.

Wilga Garwolin Oldboje ? Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu 5:4 (2:2)
Bramki: Piotr Winiarek 4`, Piotr Brych 6`, samobójcza 42`, Marek Wichowski 50`, 56` - Krzysztof Borowy 1`, Łukasz Kwapisz 11` (k), Jarosław Kostarczyk 31`, 36`
Wilga: Piotr Winiarek, Piotr Brych, Marek Krawczyk, Grzegorz Kędziorek, Robert Winek, Marek Wichowski, Mariusz Leszek, Mariusz Nozorek, Cezary Wągrodzki, Piotr Szymański, Jacek Tracz, Wojciech Majsterek, Korneliusz Sionek, Tomasz Biernacki, Paweł Rękawek.
Polska: Tomasz Porwet, Sergiusz Palion, Marcin Chróściel, Marcin Gębicki, Grzegorz Sroga, Robert Kmieciak, Maciej Byrczek, Łukasz Kwapisz, Grzegorz Opałka, Jarosław Kostarczyk, Tomasz Paździar, Krzysztof Borowy, Wojciech Ziółkowski, Konrad Głuc, Wojciech Kasiński, Mariusz Kubanek.