Dobra skuteczność Wilgi

Opublikowano: 14 luty 2022, 08:48 Kategoria Sport
wilga garwolinfenix siennicanaprzód skórzec

10 goli w dwóch kolejnych sparingach strzelili piłkarze Wilgi Garwolin. GKS pokonał Fenixa Siennica (5:1) i Naprzód Skórzec (4:1). Drugi zespół uległ Mazurowi II Karczew (4:5).

W środę GKS mierzył się z występującym w siedleckiej okręgówce Fenixem Siennica. Do przerwy nieoczekiwanie goście prowadzili 1:0. Po zmianie stron Wilga z nawiązką odrobiła straty. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Sebastian Papiernik, Grzegorz Piesio, Kacper Kozikowski, Sebastian Grzegorczyk i Dawid Domarecki.

- W tym meczu zagrały dwie jedenastki. Każdy, poza bramkarzem, rozegrał po 45 minut. Fenix stworzył jedną akcję w całym meczu, my dominowaliśmy na boisku – skomentował trener Wilgi Karol Zawadka.

Na sobotę zaplanowano dwa mecze kontrolne. W Karczewie, w pojedynku „dwójek” IV-ligowców – Mazur pokonał Wilgę 5:4, prowadząc do przerwy już 5:1. Dla GKS trafiali Dominik Zabiegałowski, Adrian Płatek, Kacper Kowalczyk i Damian Żak.

Pierwszy zespół w Miętnem zmierzył się z ligowym rywalem – Naprzodem Skórzec. GKS odniósł przekonywujące zwycięstwo 4:1 po dwóch golach Sebastiana Papiernika oraz trafieniach Dawida Domareckiego i Tomasza Paszkowskiego.

- Bardzo dobrze, że strzelamy dużo goli. Widać efekty zwiększonej ilości treningów na boisku oraz ćwiczonych zagrań taktycznych – podsumował kolejny tydzień przygotowań do rundy wiosennej trener Zawadka.

W Wildze testowani są bracia - obrońca oraz napastnik.

W sobotę o godz. 10 w Miętnem Wilga zagra z Drukarzem Warszawa (IV liga). Tego samego dnia na godzinę 15 zaplanowano wyjazdowy mecz z Mazowszem Grójec (LO).

Wilga Garwolin – Fenix Siennica 5:1 (0:1)
Bramki dla Wilgi: Sebastian Papiernik, Grzegorz Piesio, Kacper Kozikowski, Sebastian Grzegorczyk, Dawid Domarecki
Wilga: Wasążnik, Piotrowski, Kozikowski, testowany, Zając, Alot, Piętka, Wągrodzki, Jarek, Rudzki, Paszkowski oraz Winek, Kowalski, Domarecki, Redka, Piesio, Zabiegałowski, S. Papiernik, Trzaskowski, testowany.
Wilga Garwolin – Naprzód Skórzec 4:1 (1:0)
Bramki dla Wilgi: Sebastian Papiernik 2, Dawid Domarecki, Tomasz Paszkowski
Wilga: Wasążnik, Grzegorczyk, Piotrowski, Talar, Jarek, Kowalski, Piesio, Alot, Rudzki, S. Papiernik, testowany oraz Wągrodzki, Domarecki, Paszkowski, testowany.