Złoty medal Tomasza Kotlarskiego w Warszawie

Opublikowano: 30 październik 2023, 09:23 Kategoria Sport
mksbadminton

W ostatnich dniach rozegrano XX Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona. Złoty medal w kategorii U19 zdobył badmintonista MKS Garwolin Tomasz Kotlarski.

Zawody miały rangę otwartego grand prix dla kategorii: elita, junior i młodzik, oraz krajowego turnieju dla kategorii: junior młodszy i młodzik młodszy. Wystartowali w nim zawodnicy MKS Garwolin.

Najlepszy wynik uzyskał Tomek Kotlarski, który w kategorii U-19 wywalczył pierwsze miejsce w grze mieszanej z Antoniną Cybulką (CT Arena Hawel Academy Poznań) oraz czwarte miejsce w grze podwójnej chłopców z Szymonem Turskim (PulsLife UKS Nike Suchedniów).

Zosia Stankiewicz w kategorii U-17 wywalczyła dwa razy IV miejsce: w grze pojedynczej i podwójnej dziewcząt. Mariusz Nogal był czwarty w grze podwójnej mężczyzn w kategorii elita. Ewelina Arczyńska i Arek Rudka, kategoria U-15, nie wyszli z grupy eliminacyjnej w grach pojedynczych (zwycięstwo i porażka) oraz razem w grze mieszanej.