Accreo Ekiden - Pobiegli na piątkę

Opublikowano: 29 maj 2012, 08:14 Kategoria Sport
Truchtacz.plEkidenbiegAVON

Drużyna Truchtacz.pl zajęła piąte miejsce podczas rywalizacji sztafet Accreo Ekiden, pozostawiając za sobą 399 drużyn. Na sukces zapracowało sześciu biegaczy, którzy razem pokonali maratoński dystans w niewiele ponad 2,5 godziny.

Zawody organizowane przez Fundację ?Maraton Warszawski? odbyły się w niedzielę na terenie parku Kępa Potocka w Warszawie. Accreo Ekiden to rywalizacja sześcioosobowych sztafet. Każda drużyna łącznie pokonuje dystans równy długości maratonu ? 42, 195 m. Pierwszy zawodnik biegnie odcinek o długości 7,195 km, dwaj następni po10 km, a trzej kolejni - po 5 km. Start 404 sztafet maratońskich Accreo Ekiden odbywał się w dwóch turach ? pierwsza o godz. 9:00, druga o godz. 14:00. W sumie w zawodach wzięło udział 2424 biegaczy.

Wśród nich dwie drużyny z klubu Truchtacz.pl. - Trasa nie należała do łatwych, była bardzo kręta i do pokonania mieliśmy kilka podbiegów, ale Truchtacze stanęli na wysokości zadania. I drużyna złożona była z wytrawnych ścigaczy z Garwolina, Miastkowa, Żelechowa, Krystyny i warszawiaka rodem z Garwolina. Piąte miejsce to najwyższe w historii klubu, przypomnę tylko że rok wcześniej było 14. w gronie 298 drużyn. Mamy plany, aby za rok stanąć na podium ? mówi Sebastian Szyszka, wiceprezes klubu.

W drużynie pobiegli Sławomir Szostak, Robert Kowalski, Robert Świecak, Piotr Szostak, Robert Mikulski oraz Łukasz Świesiulski. Maratoński dystans pokonali razem dokładnie w 2 godziny, 36 minut i 53 sekundy.

Również II drużyna, w której pobiegli Piotr Wąsik, Sebastian Szyszka, Grzegorz Mikulski, Mirosław Nowicki, Michał Wielgosz i Sławomir Szostak zaprezentowała się bardzo dobrze. - Ostatecznie uplasowaliśmy się na 80. miejscu w stawce 404 drużyn. Byliśmy, widzieliśmy, nas widzieli, zapraszaliśmy do Garwolina na bieg ?Avon kontra przemoc", wszystkim się podobało ? dodaje Sebastian Szyszka.

W sztafecie, choć tym razem w innych barwach, pobiegli także inni członkowie klubu Truchtacz.pl. W zespole Powerade Running, który zajął 43 miejsce, pobiegł Mariusz Ekiert. W sztafecie wzięły udział także dwie drużyny ?AVON kontra przemoc?. Pierwsza z nich, w której pobiegli Łukasz Szymborski, Krzysztof Sadurski, Grzegorz Pałysa oraz Justyna Kalińska, zajęła wysoką 17 lokatę. Druga drużyna Avonu uplasowała się na 261 pozycji.