III-ligowiec rozbił Wilgę

Opublikowano: 14 luty 2013, 10:49 Kategoria Sport
wilga garwolingkp targówek

W piątym sparingu przed wznowieniem rozgrywek IV-ligi Wilga Garwolin odniosła trzecią porażkę. W Miętnem GKS przegrał z GKP Targówek 1:4 (0:1). Słabo podopieczni Marka Krawczyka zagrali w drugiej połowie.

Wczoraj obie drużyny walczyły nie tylko z rywalem, ale i z boiskiem w Miętnem. Plac ze sztuczną trawą nie było do końca odśnieżony, co nie ułatwiało dokładnej gry. Do przerwy III-ligowiec z Warszawy prowadził 1:0. GKS w tej części gry stworzył cztery bardzo dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Dwukrotnie okazję zmarnował Piotr Piorun, a sytuacji sam na sam z bramkarzem GKP nie potrafili wykorzystać Marcin Makulec i Piotr Baranowski.

- Przed przerwą nasza wyglądał nieźle. Stwarzaliśmy sytuacje, ale zawiodła skuteczność. Małym pocieszeniem jest to, że potrafiliśmy do nich dojść ? mówi trener Marek Krawczyk. Zgoła inny obraz drużyny z Garwolina był widoczny w drugiej połowie. Przegrupowana zmianami jedenastka GKS nie poradziła sobie z graczami z Targówka. Piotr Nurzyński musiał aż trzykrotnie wyjmować piłkę z siatki. Strzelcem honorowego trafienia dla IV-ligowca, przy stanie 0:3, był Mariusz Dróżdż, który wykorzystał prostopadłe podanie od Bartka Kowalskiego.

? To kolejny mecz, w którym popełniamy kuriozalne błędy w obronie. Widać brak Łukasz Korgula, który po urazie dołączy do nas w przyszłym tygodniu. W środku pola brakuje Daniela Bogusza, który będzie pauzował dwa tygodnie ? przyznaje szkoleniowiec GKS. ? Widać gdzie mamy jeszcze dużo do zrobienia przed starem rundy wiosennej. Mamy jeszcze cztery tygodnie. Będzie zdecydowanie lepiej! ? zapowiada.

W sobotę w Puławach Wilga zagra z beniaminkiem III ligi Orlętami Łuków. Początek meczu o godz. 11.30.

GKS Wilga Garwolin ? GKP Targówek 1:4 (0:1)
Bramka dla Wilgi: Mariusz Dróżdż
Wilga (I połowa): Mariak, Wielgosz, Grązka, Karol Zawadka, Talar, Baranowski, Kamil Zawadka, Kowalski, Puciłowski, Makulec, Piorun.
II połowa: Nurzyński, Trojanek, Grązka, Karol Zawadka, Mianowski, Dróżdż, Gola, Edyk, Kowalski, Wachnicki, Szostak.