Spis treści

Deszczowe derby bez rozstrzygnięcia

Opublikowano: 15 maj 2011, 18:58 Kategoria Sport
Ten artykuł przeczytasz w 4 - 8 min.

Wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie 25. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej pomiędzy Promnikiem Łaskarzew a Wilgą Garwolin. Derby obejrzało kilkuset widzów.

Przed spotkaniem 25. kolejki trudno było wskazać faworyta. Wilga wygrała na jesieni w Garwolinie z lokalnym rywalem 7:2, ale to Promnikowi lepiej wiedzie się na wiosnę. W 9 spotkaniach łaskarzewianie wygrali 4, notując 1 remis. Dorobek GKS w rundzie rewanżowej to zaledwie 7 oczek (2 wygrane i remis). Obie drużyny były wysoko w niechlubnych, wiosennych, statystykach ? Promnik jako drużyna ze słabą skutecznością, a Wilga jako zespół tracący wiele bramek.

Do Łaskarzewa przyjechało kilkudziesięciu kibiców GKS. Na nogi zostały postawione dodatkowe siły policji, które co ciekawe filmowały poczynania fanów obu zespołów. Na trybunach, mimo mżawki, a później deszczu, zasiadło łącznie kilkuset kibiców.

Relacja minuta po minucie

4 min. ? pierwsze dośrodkowanie Promnika w pole karne. Piłkę pewnie łapie Maciej Stelczyk.

9 min. ? Wilga mogła wyjść na prowadzenie. Mocnym strzałem popisuje się Maciej Szczęśniak, dobitka Rafała Goławskiego, niemal na pustą bramkę, mija prawy słupek bramki ŁKS.

13 min. ? GKS przeprowadza kolejną akcję. Dośrodkowanie z prawej strony lekko trąca Piotr Zegarek, ale futbolówka o centymetry przelatuje obok bramki.

15 min. ? pierwsza, ale nieostatnia, żółta kartka w meczu, otrzymuje ją Jakub Krzyżanowski (Promnik).

17 min. ? rzut wolny z 20 metrów wykonuje Dariusz Winek (Promnik) ? daleko od celu.

20 min. ? kontra gości. Podanie na prawą stronę trafia do Rafała Goławskiego, ten strzela mocno, ale wprost w Michała Bieńko.

21 min. ? Dariusz Winek (Promnik) decyduje się na płaski strzał. Z lekkim uderzeniem razi sobie Maciej Stelczyk.

22 min. ? chwilę później kolejna interwencja goalkeepera GKS po strzale zmierzającym w okienko bramki. Szczęścia próbował Ohams Kingsley ? jeden z dwóch Nigeryjczyków w barwach gospodarzy.

25 min. ? Robert Kozłowski (Wilga) strzela z 30 metrów. Celnie, ale nie ma bramki.

27 min. ? żółta kartka ponownie dla gracza miejscowych, ukarany nią Cezary Jóźwicki.

28 min. ? kolejny żółty kartonik, tym razem dla gracza Wilgi ? Łukasza Grązki.

32 min. ? seria kartek trwa. W notesie sędziego ląduje nazwisko Rafała Goławskiego (Wilga), za faul na obrońcy Promnika.

35 min. ? na znak ogólnopolskiego protestu kibiców ? fani Wilgi Garwolin opuszczają na 10 minut sektor. ?Piłka nożna dla kibiców? ? skandują młodzi sympatycy GKS, wyrażając sprzeciw decyzji o zamknięciu trybun dla fanów gości w najwyższych klasach rozgrywek w Polsce.

33 min. ? spiker meczu zapowiada, że strzelec pierwszej bramki dla gospodarzy otrzyma 100 zł nagrody.

45 min. ? koniec pierwszej połowy spotkania. Derby nie zachwycają. Dużo walki w środku pola.