Wilga II awansowała do A-Klasy!

Opublikowano: 17 czerwiec 2013, 08:51 Kategoria Sport
wilga IIorzeł parysówamur

- Przyjąłem wykonanie zadania ? powiedział wczoraj prezes Wilgi Garwolin Waldemar Mrugała. Rezerwy IV-ligowca potrzebowały zaledwie roku, aby awansować z B-Klasy. O wicemistrzostwie ligi zdecydowała wygrana 3:0 z Amurem Wilga. Zwycięstwem rozgrywki zakończył Orzeł Parysów.

Stawka niedzielnego meczu była jasna. Kto wygrywa, ten awansuje. ? To dla nas był mecz o wszystko. Na boisku widać, że nie byliśmy gorszą drużyną. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy dwóch 100-procentowych sytuacji ? przy stanie 0:0 Wojtka Parola i przy 0:1 Kacpra Szczepańskiego ? uważa trener Amura Jarosław Szarek.

GKS objął prowadzenie w 25. minucie gry po strzale Bartosza Osiaka. Goście domagali się w tej sytuacji odgwizdania spalonego. Po przerwie długo obie drużyny nie mogły sforsować bramki przeciwników. Kluczowym momentem była 75. minuta. Wtedy kontuzji pachwiny nabawił się mózg drużyny z Wilgi Wojciech Parol. Amur, z wyczerpanym limitem zmian, kończył mecz w ?10?. Wykorzystali to gospodarze, którzy w doliczonym czasie gry dwoma golami przypieczętowali awans. - Innej opcji nie było na ten sezon jak awans. Jest teraz czas na zasłużone świętowanie ? przyznał oblany szampanem trener Wilgi II Marek Zatorski.

Zadowolenia z promocji nie krył także prezes GKS. - Przyjąłem wykonanie zadania ? mówi z przekąsem. ? Cieszy, że już w pierwszym sezonie istnienia tej drużyny udało się awansować. W przyszłym sezonie będziemy mieli szereg ciekawych meczów derbowych z naszymi kolegami z lokalnych drużyn, na które czekamy z niecierpliwością ? powiedział Waldemar Mrugała. ? Dziękuję zawodnikom i trenerowi za serce i zaangażowanie w grę ? dodał. Prezes nie zdradza na razie założeń na przyszły sezon beniaminka A-Klasy. ? Wszystko zależne będzie od pewnych ustaleń, o których na razie nie chcę mówić ? dodaje.

Wilga II Garwolin ? Amur Wilga 3:0 (1:0)
Bramki: Bartosz Osiak, Piotr Piorun, Bartłomiej Sitarek
Wilga II: Nurzyński, Szczęśniak (Piętka), Bogusz, Edyk, Brych, Szostak (C. Wągrodzki), Osiak, B. Sitarek, P. Wielgosz, Piorun (Rzęsiewicz), Sitek.
Amur: Fic (Węgrzynowski), A. Woźniak (Żyłka), Marek Głowala, Zagrodzki, Mateusz Głowala, Szczepański, Parol, P. Głowala, Gajownik (Winek), B. Sitarek (Błaszkiewicz), Cichecki.

Zwycięstwem na zakończenie sezonu brak awansu okraszali zawodnicy Orła Parysów. Decydujące trafienia w meczu z Vulcanem II padły w drugiej połowie. Orzeł zakończył sezon na 4. miejscu.

Orzeł Parysów ? Vulcan II Wólka Mlądzka 3:1 (1:1)
Bramki dla Orła: Marcin Chyża, Adrian Jakóbczak, Oktawian Maruszak

Być może a A-Klasie w przyszłym sezonie zobaczymy nie tylko Wilgę Garwolin. Nieoficjalne wiadomości wskazują, że z wywalczonego awansu nie skorzysta Victoria Zerzeń. Gdyby tak było, o tym czy A-Klasie zagrałby trzeci w tabeli Amur zdecyduje Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Wiadomość o problemach finansowych Victorii może ucieszyć Burzę Pilawa, która być może uniknie spadku do B-Klasy.