Opublikowano: 21 grudzień 2015, 08:57 Kategoria Sport
glhfutsal
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 6 min.

Weekend Łaskarzew został nowym liderem Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup. Po pięciu kolejkach komplet punktów ma koncie jeszcze Gepard Wilga. W sobotę i niedzielę rozegrano dwie kolejki spotkań, w których nie brakowało niespodzianek.

19 grudnia rozegrano 4. serię spotkań. W meczu Gold Team ? GTW kibice oglądali dwie różne połowy. Po pierwszych 20 minutach ?złoci? prowadzili 4:2. Po przerwie Gold Team trafił tylko raz, Dynamit pięciokrotnie.

Gold Team ? GTW Dynamit 5:7 (4:2)
Bramki:
Łukasz Rutkowski 10?,20?, Jakub Kuszmierek 12?, Wojciech Borkowski 14?, 30?(k) (Gold) - Kacper Komorek 10?, Albert Górski 12?,25?,34?, Piotr Cyrta 34(k),40?, Kamil Jarząbek 40? (GTW)

Blisko pierwszych punktów w GLH był Return. Do przerwy meczu z KWS na tablicy wyników widniał remis 3:3. Po zmianie stron, do bramki trafiali piłkarze spod szyldu Żabczyńskich trafili cztery razy. Return odpowiedział jednym golem.

Return Husaria ? KWS Żabczyńscy 4:7 (3:3)
Bramki:
Daniel Kosobucki 17?,18?, Daniel Poświata 19?, Przemysław Pogoda 40? (Return) - Piotr Szczypek 16?(k),20?, Marek Wichowski 11?,30?,36?, Sebastian Kisiel 38?,40?(KWS)

Kolejne ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy Weekendu. ?Ofiarą? pierwszej ?dwucyfrówki? byli Wolni Strzelcy. Dwa gole dla zwycięzców strzelił bramkarz Emil Anusiewicz.

Weekend Łaskarzew ? Wolni Strzelcy 10:3 (3:2)
Bramki:
Hubert Świder 5?,40?, Emil Anusiewicz 31?,40?(k), Mateusz Mikulski 26?, Daniel Wójcik 37?, Rafał Świder 15?, Łukasz Kulka 13?,28?, Filip Gac 28?(Weekend) - Patryk Zięcina 1', Damian Płatek 6', Karol Płatek 30' (Wolni)

Na czarnego konia rozgrywek wyrasta Motor Leokadia. Tym razem drużyna pokonała faworyzowany Lech Team 6:4, zapewniając sobie triumf w ostatnich dwóch minutach meczu. Przegranym nie pomógł hat-trick Marcina ?Magiego? Makulca.

Lech Team ? Motor Leokadia 4:6 (2:2)
Bramki:
Marcin Makulec 4?,20?,37?, Michał Wiśnioch 24?(Lech) - Rafał Rutkowski 4?, Patryk Kędzior 14?, Dominik Okleja 28?, Łukasz Paciorek 37?,40?, Piotr Długosz 39?(k.p.)(Motor)

Pięć ? tyle goli do swojego dorobku bramkowego dołożył tym razem Grzegorz Korycki. W meczu z Auto-Szczęch dla drużyny Baldaccini trafienie dołożył jeszcze Mateusz Borkowski.

Baldaccini ? Auto-Szczęch Team 6:3 (2:1)
Bramki:
Grzegorz Korycki 11?,12?,23?,26?,37?(k.p.), Mateusz Borkowski 28?(Baldaccini) - Marek Górski 9?, Maciej Błachnio 24?, Mateusz Michalec 39? (Auto)

Najwięcej emocji w 4. kolejce przyniósł mecz Wisły z Sobieniami. Do przerwy w pojedynku nadwiślańskich zespołów 3:1 prowadził zespół z Podwierzbia. Niedługo po przerwie było 4:2. Gdy wydawało się, że Wisła dowiezie zwycięstwo do końca, piłkarze z Sobień ruszyli do odrabiania strat. Cztery gole w ostatnich pięciu minutach meczu przesądziły o trzecim zwycięstwie drużyny z powiatu otwockiego.

Wisła Podwierzbie ? Sobienie Team 6:7 (3:1)
Bramki:
Kamil Krupa 2?,9?,22?(k),36?, Dariusz Pogoda 8?,35? (Wisła) - Marek Kabala 12?,40?, Mateusz Cieślak 21?,23?, Mateusz Dominiczak 26?, Damian Banasiewicz 35?, Dawid Błaszkiewicz 38', Bogdan Maliszewski 39? (Sobienie)

Rzadko w dąbrowskiej hali pada remis. Tak było w meczu Królewskich z Niewidomymi. Do przerwy 1:1, po 40 minutach 4:4. O pechu mogą mówić Królewscy, którym w ostatnich sekundach spotkania, po trafieniu samobójczym, zwycięstwo wymknęło się z rąk.

Królewski Team ? Niewidomi Kielce 4:4 (1:1)
Bramki:
Karol Wałachowski 16?,39?, Łukasz Kieliszek 27?, Adam Kucharski 30?(Królewski) - Albert Siembora 4?, Kamil Balas 23?, Przemysław Alot 26?, samobójcza 40?(Niewidomi)

W niedzielę rozegrano 5. kolejkę spotkań. Po pierwsze zwycięstwo sięgnął zespół Wisły. Drużyna z Podwierzbia, głównie dzięki bramkom w pierwszej połowie, pokonała rewelację rozgrywek ? Motor Leokadia.

Motor Leokadia ? Wisła Podwierzbie 3:7 (1:4)
Bramki:
Patryk Kędzior 4?, Rafał Rutkowski 23?, Łukasz Paciorek 40? (Motor) - Kamil Krupa 7?,27?, Damian Baran 14?,18?, Grzegorz Sitnik 17?, Rafał Sitnik 23?, Sylwester Mazur 36? (Wisła)

To na razie największa niespodzianka tegorocznej edycji GLH. Po 8 minutach Baldaccini prowadził 3:0 i nie zanosiło się na inny wynik niż zwycięstwo. Królewski Team potrafił jednak w drugiej połowie odrobić dwubramkową stratę i urwać punkt dotychczasowemu liderowi.

Królewski Team ? Baldaccini 3:3 (1:3)
Bramki:
Rafał Mazur 12?, Łukasz Kieliszek I 22?,Karol Wałachowski 33? (Królewski) - Daniel Paziewski 2?, Mateusz Borkowski 5?, Przemysław Zowczak 8? (Baldaccini)

Najwięcej goli w 5. kolejce padło w meczu dwóch ?teamów?. Lech lepszy w starciu z Sobieniami. Cztery gole Bartłomieja Sitarka wywindowały zawodnika Zrywu Sobolew na pozycję wicelidera klasyfikacji strzelców.

Sobienie Team ? Lech Team 7:9 (3:4)
Bramki:
Dawid Błaszkiewicz 14?,23?, Łukasz Widłak 14?, Marek Kabala 17?, Mateusz Dominiczak 24?, Bogdan Maliszewski 27?, Damian Banasiewicz 31? (Sobiene) - Bartłomiej Sitarek 12?,16?,19?,28?, Radosław Teperek 11?, Konrad Więckowski23?, Marcin Makulec 32?,33?, Michał Wiśnioch 38? (Lech)

Gola Pawła Śmietanki w 37. minucie przesądził o jednobramkowym zwycięstwie Auto-Szczęch Team z Niewidomymi.

Niewidomi Kielce ? Auto-Szczęch Team 4:5 (2:3)
Bramki:
Albert Siembora 4?,26?, Przemysław Alot 7?,34? (Niewidomi) - Tomasz Włodarczyk 16?,34?, Mateusz Michalec 14?, Marek Górski 20?, Paweł Śmietanka 37? (Auto)

W sobotę zawodnicy Geparda pauzowali. Dzień później zmierzyli się z KWS. Po 10 minutach niespodziewanie 2:0 prowadzili niżej notowani rywale. Do przerwy Gepard się przebudził i wyszedł na prowadzenie. W drugiej połowie czerwoną kartkę, za zagranie ręką poza polem bramkowym, zobaczył Daniel Fic. Podstawowy goalkeeper z Wilgi w następnej kolejce będzie musiał pauzować. Przez 15 minut drugiej połowy między słupkami stanął Arkadiusz Zalewski, który popisał się kilkoma dobrymi interwencjami.

KWS Żabczyńscy ? Gepard Wilga 4:11 (2:3)
Bramki:
Dawid Puchalski 8?, Filip Korycki 10?, Piotr Szczypek 22?, Tomasz Paszkowski 37?(KWS) - Arkadiusz Zalewski 10?, Damian Matysiak 11?, Jarosław Mikulski 16?, Dariusz Winek 23?,24?, Tomasz Jarzyna 28?, Przemysław Głowala 27?,40?, Michał Zalewski 31?, Dominik Cichecki 36?,37? (Gepard)

W meczu zamykającym dwudniowe zmagania w Dąbrowie, GTW okazał się lepszy od Wolnych Strzelców, którzy wciąż pozostają bez punktu w lidze.

GTW Dynamit ? Wolni Strzelcy 6:3 (2:2)
Bramki:
Kamil Jarząbek 5?,21?, Michał Olek 31?, Piotr Cyrta 4?,28?, Albert Górski 40?(GTW) -Karol Tobiasz 6?, Patryk Zięcina 13?, samobójcza 26?(Wolni)

Następna kolejka GLH 27 grudnia.

Komentarz Filipa Rutkowskiego, organizatora GLH: Musieliśmy nieco przyspieszyć i rozegrać dwie kolejki w ten weekend. Tym razem nie zabrakło niespodzianek. Niewielu przypuszczało, że Motor wygra z Lech Teamem, a Baldaccini zremisuje z Królewskimi. Poza tymi spotkaniami zdecydowana większość meczów była bardzo zacięta i wyrównana, a o zwycięstwie decydowała jedna lub dwie bramki. Nowym liderem został Weekend Łaskarzew, który obok Geparda Wilga wygrał wszystkie swoje spotkania w tym sezonie.